Viveca Sten — Pražūtingas vidurvasaris

pagal |

Viveca Sten — Pražūtingas vidurvasaris

Karštą liepos rytą idiliškoje Švedijos atostogų saloje Sandhamne šunį pasivaikščioti išvedęs vietos gyventojas aptinka siaubingą radinį – į krantą išplautą ir žvejybos tinkle įsipainiojusį lavoną.
Kriminalinės policijos komisaras Tomas Andreasonas pirmasis atvyksta į įvykio vietą. Neilgai trukus jis nustato, kad skenduolis — Kristeris Bergrenas, viengungis, kilęs iš žemyninės šalies dalies ir jau prieš keletą mėnesių pradingęs. Visi ženklai rodo, kad tai nelaimingas atsitikimas, bet netikėtai misionierių namuose randamas kitas stipriai sužalotas lavonas. Paaiškėja, kad tai-velionio Bergreno pusseserė, kurią Tomas apklausė Stokholme vos prieš kelias dienas.
Kadangi salos gyventojai, sužinoję tokias naujienas, tampa itin nekalbūs, Tomas kreipiasi pagalbos į savo vaikystės draugę, saloje gyvenančią banko juristę Norą Lindę. Kartu jie mėgina įminti mįsles, užduotas dviejų paslaptingų pašaliečių. Negana to, buvę artimi draugai stengiasi išsiaiškinti, kas nutiko jų pačių gyvenime. Juk tiek vandens nutekėjo nuo to laiko, kai juodu dar būdami jauni drauge džiaugėsi saulėtomis vasaros dienomis…

(Visited 4 times, 1 visits today)