Vincas Ramonas — Dulkės raudonam saulėleidy

pagal |

Vincas Ramonas — Dulkės raudonam saulėleidy

Vincas Ramonas (Ramanauskas) gimė 1905 m. sausio 14 d. Trakiškiuose, Marijampolės raj., mirė 1985 m. liepos 8 d. Čikagoje (JAV). Prieškario Lietuvoje debiutavęs autorius buvo vadinamas išskirtinio meninio mąstymo, impresionistinės poetikos rašytoju.

Į rinktinę įtraukta: romanas „Dulkės raudonam saulėleidy“, apsakymai ir apysakos iš rinkinių „Dailininkas Rauba“ ir „Miglotas rytas“, taip pat periodinėje spaudoje skelbti apsakymai.

Romanas „Dulkės raudonam saulėleidy“, pirmą kartą paskelbtas 1943 m. laikraštyje „Ateitis“, pasakoja apie pirmąją sovietinę okupaciją, vaizduoja besiklostančius naujus Lietuvos miestelėnų tarpusavio santykius.

Dviejų ideologinių sistemų priešprieša, perteikiama per pagrindinių veikėjų Dagio ir Žolyno konfliktą, prasidėjusį besivaržant dėl tos pačios merginos meilės, rašytojo valia krypsta nesutaikomų ideologinių apsisprendimų ir pasirinkimo link: materialinė gerovė, prisitaikymas prie nepriimtino režimo ir kolaboravimo galimybė ar atvira kova su okupacija.

Autorius kuria intriguojantį, dinamišką siužetą su daugybe patrauklių dialogų, atskleidžiančių, kaip žmogus elgiasi kritiniais istoriniais momentais.

(Visited 1 times, 1 visits today)