Svetimas — Paprastas darbas

pagal |

Svetimas — Paprastas darbas

Ar tai nutiko iš tikrųjų?
Po pseudonimu savo vardą slepiantis
Lietuvos karys apie šių dienų karines operacijas rašo taip realistiškai, kad nejučia pagalvoji: tai vyksta realybėje!

Vietovės pavadinimas nutylimas, bet kažkur toli, kur plyti dykumos ir tęsiasi kalnų grandinės, vyksta karas. Su vietiniais kariauja tarptautinės pajėgos. Pagrindinis veikėjas, karinės žvalgybos karys kodiniu vardu Svetimas, dalyvauja misijoje vienoje iš konflikto zonų. 

Svetimas – patyręs karys, tad jis siunčiamas į karščiausius konflikto taškus. Gavęs užduotį surinkti informaciją apie vieną vietinį gyventoją jis nė neįtaria, kad tai tik prasideda slapta operacija, kuria siekiama sunaikinti priešų vadus. Operacijai prasidėjus viskas pakrypsta neplanuota linkme ir priešo persekiojamas karių būrys turi trauktis. Kiekvienas tolesnis jų žingsnis taps gyvybės arba mirties klausimu. 
Kūrinyje įtampa pulsuoja iki pat pabaigos. Ramybės ir poilsio valandas keičia įtemptas kontakto laukimas bei adrenalino sklidinos susišaudymo minutės.

Romano autorius – ilgametę patirtį turintis karys, panoręs, kad jo privatus gyvenimas liktų anapus slapyvardžio. „Šitą knygą taip pat skiriu kariams, kurie kasdien sąžiningai tarnauja savo šaliai ir ne todėl, kad taip įpareigoja statutai, o todėl, kad priesaikos žodžiai, be pompastikos ir lozungų, yra jų vidinė nuostata, ir todėl, kad tiki, jog tai, ką daro, leidžia kitiems mėgautis gyvenimo pilnatve.“