Suzanne Kingsbury — Evangelija pagal Greisę

pagal |

Suzanne Kingsbury — Evangelija pagal Greisę

Per policijos organizuotą narkotikų paieškos reidą areštuojama Greisė Fil, vieno iš stambiausių Atlantos prekeivių Sonio buvusi žmona. Sėdėdama apklausos kambaryje Greisė visiškai atvirai pasakoja savo gyvenimo istoriją: pirmieji tėvo smūgiai, iškentėti vaikystėje, bejėgiška motinos kančia ir pažeminimas šeimoje verda jaunutę Greisę skubėti kurti savo laimę, bet jai nesiseka, o patirti sunkumai pastūmėja prie narkotikų. Vieninteliai jos klausytojai du pareigūnai — vienas jaunas ir naivus, kitas persisotinęs gyvenimu ir viskam abejingas.

Tuo metu transvestite Denyka Džouns aptarnauja klientus, pardavinėja Sonio narkotikus ir taip kovoja už savo išgyvenimą skurdžiausiuose Atlantos rajonuose.

Kvaišalus ji tiekia ir Freizeriui Skajui su Odre Salivan, Atlantos turtuolių vaikams, kurie svaiginasi, kad nejaustų susvetimėjusių santykių namuose. Freizerio tėvas ir Odrės motina, kažkada buvę meilužiai, ieško būdų, kaip susigrąžinti vaikus. Slogiam Greisės pasakojimui artėjant prie pabaigos, narkotikų skyriaus pareigūnai Sonj užspendžia į kampą, o Freizeriui ir Odrei iškyla pavojus — į Atlantą patenka itin blogų narkotikų siunta.

Suzanne Kingsbury romanas — tai dvidešimt keturių valandų kronika apie gyvenimą gatvėje. Čia be jokių pagražinimų pavaizduoti narkomanų pasaulio užkulisiai ir skurdas, slypintis už klestinčios šiuolaikinės Atlantos išorės. Ši jaunos originalios rašytojos knyga, iš tiesų, jaudina, dažnai stebina, kartais šokiruoja, bet visada skatina susimąstyti.

(Visited 1 times, 1 visits today)