Rydahl & Kazinski — Undinėlės mirtis

pagal |

Rydahl & Kazinski — Undinėlės mirtis

Gerai žinomas pasakų autorius Hansas Kristianas Andersenas painioje autorių kolektyvo Rydahl & Kazinski istorijoje „Undinėlės mirtis“ tampa ir įtariamuoju žmogžudystės byloje, ir detektyvu, siekiančiu išnarplioti nusikaltimą bei išgelbėti savo kailį.

Metas keliauti į tamsią ir niūrią atmosferą, kuria alsuoja devyniolikto amžiaus pirmosios pusės Kopenhaga. Miestą kamuoja skurdas ir ligos. Vyrauja politinė suirutė ir įtampa tarp skirtingų visuomenės sluoksnių, o žiaurūs nusikaltimai lieka neišspręsti. Į tokį miestą grįžta pagrindinis knygos veikėjas Hansas Kristianas Andersenas – nevykėlis ir nepritapėlis poetas, išgyvenantis tikrą nuosmukį.

1834 metai. Kopenhagos uoste randamas jaunos paleistuvės kūnas. Aukos sesuo tiki, kad iš karto gali nurodyti žudiką ir beda pirštu į mūsų pagrindinį veikėją, kurį žmogžudystės išvakarėse matė viešnamyje. H. K Andersenas iš karto areštuojamas, tačiau įtikina valdžios pareigūnus suteikti jam progą apsiginti ir imasi žmogžudystės tyrimo.

Įprastame gyvenime chaotiškas ir nenuspėjamas vyras, pasirodo, turi unikalių savybių įžvelgti ryšius ten, kur kiti jų nemato. Jo tyrimas veda per miesto labirintą, kurį niokoja skurdas, korupcija, prietarai ir įtampa. Netrukus būsimas pasakų autorius pradeda abejoti savo sveiku protu.

„Undinėlės mirtis“ – kvapą gniaužiantis, nenuspėjamo siužeto istorinis trileris, siūlantis netikėtą garsiausios Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Undinėlė“ genezės versiją.

Teigiama, kad pasakų autoriaus dienoraštyje žioji pusantrų metų spraga, po kurios ir buvo sukurta „Undinėlė“. Rydahl & Kazinski knygoje pina realius žymaus rašytojo biografinius faktus su makabriška fikcija – šio istorinio trilerio siužetas galėjo būti realus!

Rydahl & Kazinski – pseudonimas, po kuriuo slepiasi trys žymūs danų autoriai: Thomas Rydahl, Anders Rønnow Klarlund ir Jacob Weinreich. Visi jie yra sukūrę populiarių detektyvų ir trilerio žanro knygų, o „Undinėlės mirtis“ – pirmas bendras kolektyvo debiutas.

Iš danų kalbos vertė Ieva Toleikytė

Domina netradiciniai detektyvai? Pasak trumpo aprašymo, šis yra kaip tik toks! Kviečiame knygą įsigyti internetu ir leistis į istorinę Kopenhagą. Leidinius pirkti online knygyne saugu, patogu, o dažnai ir pigiau, juk čia apsilankę rasite gerų kainų pasiūlymų, akcijų bei išpardavimų. Kiekvienas leidinys turi informacijos santrauką, kurią sudaro aprašymas, puslapių skaičius, ištraukos ir kt. Knygų mėgėjų apžvalgos bei atsiliepimai visada pasufleruos, ką verta skaityti. 

(Visited 2 times, 1 visits today)