Rosella Postorino — Ragautojos

pagal |

Rosella Postorino — Ragautojos

Italų autorės Rosella Postorino romanas „Ragautojos“ tapo tarptautiniu bestseleriu. Istorija paremta tikrais faktais ir pasakoja apie moteris, kurios Antrojo pasaulinio karo pabaigoje buvo priverstos ragauti Hitlerio maistą, baiminantis, kad sąjungininkai galėjo jį užnuodyti.

1943-ti metai, Vokietija. Dvidešimt šešerių metų Rosos tėvų nebėra gyvų, o jos vyras Gregoras kažkur toli ir kovoja Antrojo pasaulinio karo fronto linijose. Nusivylusi, vieniša, įsibaiminusi moteris priima lemtingą sprendimą palikti karo nuniokotą Berlyną ir apsigyventi kaime, kur ji tikisi rasti saugesnį prieglobstį. Tačiau vieną rytą pasirodo SS karininkas ir praneša, kad ji tapo išrinktąja Hitlerio maisto ragautoja. Tris kartus per dieną, su dar devyniomis moterimis ji turės keliauti į Vilko irštvą ir ragauti fiureriui paruoštus patiekalus, prieš šiems patenkant ant Hitlerio stalo.

Moterys kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybe. Priverstos valgyti, tai kas gali jas nužudyti, ragautojos pradeda skirstytis į Hitleriui ištikimas fanatikes, ir tokias moteris kaip Rosa, kurios visą gyvenimą kovojo su nacizmu, nepaisant to, kad dabar kiekvieną dieną gali netekti savo gyvybės dėl fiurerio.

Laikui bėgant daugėja paslapčių ir menksta pasitikėjimas viena kita. Deja, Rosa negali jaustis saugi dar ir dėl asmeninio SS karininko teroro bei prievartos. Karo eiga taip pat nežada nieko gero. Netrukus tampa aišku, kad tiek Rosa, tiek visi, kuriuos ji pažįsta, yra neteisingoje istorijos pusėje.

„Ragautojos“ parašytos remiantis tikra istorija. Rosa turėjo realų atitikmenį – Margot Wolk. Ši moteris liko vienintelė gyva iš visų ragautojų ir sulaukusi 96 metų papasakojo savo istoriją. Deja, rašytoja Rosella Postorino nespėjo gyvai susipažinti su Margot, todėl knygos veikėjai suteikė savo vardą, taip bandydama geriau įsijausti ir atsakyti į klausimą, ką pati darytų patekusi į tokią situaciją. Margot Wolk likimas nesiklostė labai palankiai. Dirbdama ragautoja ji patyrė prievartą, o išsigelbėjusi ir pabėgusi į Berlyną pateko į Sovietų karių rankas bei dėl patirtų sužalojimų nebegalėjo susilaukti vaikų.

Rosella Postorino (g. 1978 m.) – italų autorė. 2007-tais metais ji parašė pirmąjį romaną. Naujausia istorija „Ragautojos“ sulaukė tarptautinio pripažinimo ir bus išleista daugelyje šalių.

Iš italų kalbos vertė Rasa Klioštoraitytė