Romain Gary — Liūdnieji klounai

pagal |

Romain Gary — Liūdnieji klounai

Renjė – luošas kareivis, po dešimties dienų su Jungtinių Tautų daliniais išvykstąs į Korėją. Enė – ištekėjusi žymi aktorė, iš dusinančios Holivudo cirko arenos filmuotis ištrūkusi į Europą, į Žydrąją pakrantę. Prancūzijos spauda mosuoja karo antraštėmis, o kameriniuose gyvenimuose nerimsta mistralis.

Komiškojo žanro ryšys su nerimu žinomas nuo Bergsono, Froido ir Čaplino laikų; po Basterio Kitono, V. K. Fildso, brolių Marksų ir daugelio kitų klasikinę jo iliustraciją šiandien mums pateikia Vudis Alenas. Burleska virsta paskutiniąja išlikimo instinkto priebėga.

Vis dėlto noriu įspėti skaitytoją, kuriam nelabai pažįstamas mano šmaikštavimo stilius: aš lieku visiškai ištikimas siekiams, iš kurių šaipausi ir kuriuos koneveikiu savo knygose, kad aiškiau pajusčiau jų pastovumą ir tvirtybę. Nuo to laiko, kai rašau, ironija ir humoras visada padėjo man išmėginti vertybių tikrumą, išbandyti jas ugnimi, kaip tikintysis išbando savo tikėjimą, kad šisai ryškiau sušvytėtų – labiau užtikrintas savimi, didingesnis. Romain Gary

Apie autorių

Romain Gary (Romenas Gari, 1914–1980) – garsus prancūzų romanistas, gimęs Rusijoje, vaikystę ir jaunystę praleidęs Lietuvoje. Daugiau kaip 30 romanų, apie 20 kino scenarijų autorius išgarsėjo romanais „Gyvenimas dar prieš akis“ (2008, Vaga), „Aušros pažadas“ ir kt.

(Visited 4 times, 1 visits today)