Rafael Sabatini — Kapitonas Bladas

pagal |

Rafael Sabatini — Kapitonas Bladas

Italas Rafaelis Sabatinis stovi vienoje gretoje su Robertu Luji Stivensonu ir Aleksandru Diuma. Šios garbės jis nusipelnė savo istorijomis apie nepaprastus žygius, pašėlusius nuotykius ir bebaimius herojus. Mėgstamiausios jo knygos yra „Skaramušas“ ir „Kapitonas Bladas“, abi ekranizuotos. Filmai susilaukė milžiniško pasisekimo.
„Kapitonas Bladas“ pasakoja apie džentelmeną ir gydytoją, tapusį piratu. Piteris Bladas, neteisingai apkaltintas ir nuteistas mirti, per plauką išvengia savo baisios lemties, bet atsiduria piratų laive. Narsiai ir išradingai metęsis į naują gyvenimą, Bladas tampa Ispanijos valdomų jūrų „Robinu Hudu“.
Fantastiška nuotykių puokštė!
Rafaelis Sabatinis, sukūręs visą galeriją paauglių mėgstamų herojų, gimė Italijoje 1875 m. Mokslus ėjo Portugalijoje ir Šveicarijoje. Galų gale 1892 m. apsistojo Anglijoje jau gerai mokėdamas penkias kalbas. Rašyti knygas nutarė anglų kalba, mat „visos gražiausios istorijos parašytos angliškai“.
Rašytojo karjerą pradėjo paskutiniame XIX a. dešimtmetyje apsakymų rinkiniu, bet pirmas romanas išėjo tik 1902 m. Šlovę atnešė „Skaramušas“, istorija iš Prancūzijos revoliucijos laikų, kuri veikiai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Netrukus pasirodė ir „Kapitonas Bladas“, sutiktas su ne mažesniu entuziazmu.
Daug metų našiai darbavęsis, penktame dešimtmetyje turėjo mesti rašytojo karjerą dėl ligos ir 1950 m. mirė.

(Visited 5 times, 1 visits today)