Philippa Gregory — Atstumtoji karalienė

pagal |

Philippa Gregory — Atstumtoji karalienė

Niekuomet anksčiau nepapasakota dramatiška, stulbinanti ir dėmesį prikaustanti Škotijos karalienės Marijos istorija.
Ko vertas gyvenimas praradus laisvę ir meile, dėl kurios verta numirti?

Škotijos karalienė Marija priversta prisiglausti pusseserės Elžbietos Anglijoje. Protestantiškai Anglijai, kuriai nuolat kelia grėsmę Ispanija, Prancūzija ir Roma, visai nereikia charizmatiškos katalikės karalienės, todėl Elžbietos patarėjas Sesilis sugalvoja planą: Marija gyvens nuošalioje pilyje, prižiūrima jo patikėtinės Besės iš Hardviko.
Besė — viską gyvenime pasiekusi guviu protu ir tvirta valia, džiaugiasi sėkmingiausia ketvirtąja santuoka su kilminguoju Šrousberio grafu ir naujomis galimybėmis, kurias atvers kilmingos viešnios priėmimas. Tik kokia santuoka gali atsispirti žavingos koketės Marijos kerams? Ir maišto grėsmei, kurią ji kelia? Ištaigingame kalėjime pasmerktoji karalienė laukia, kol galės grįžti į Škotiją pas sūnelį. Tačiau laukti — nereiškia nieko neveikti…

Ilgas bibliografijos sąrašas romano gale gali nustebinti tuos, kurie įsitikinę, jog tik dokumentikos autoriai įsikibę kruopščių mokslinių tyrimų, nes bestselerių Karalienės sesuo, Karalienės juokdarė, Karalienės meilužis autorei aistra istoriniam tikslumui yra kūrybos variklis. Nagingai ausdama faktus ir fantaziją į romantišką pasakojimą, kuris išeina už dažnai nuspėjamo istorinio romano ribų, P. Gregory siūlo naują žvilgsnį į vieną iš labiausiai intriguojančių, romantiškų ir prieštaringų istorinių asmenybių, kuris spirs skaitytojus versti knygos lapus iki išnaktų.

(Visited 24 times, 1 visits today)