Peter Høeg — Dramblių prižiūrėtojų vaikai

pagal |

Peter Høeg — Dramblių prižiūrėtojų vaikai

… štai šitas ilgesys atsispindi melancholiškoje jų akių išraiškoje, ir tas ilgesys yra didumo sulig drambliu, ir mes suprantame, kad jis dar niekada nėra išsipildęs.

Peter Hoeg (Peteris Hoegas, g. 1957 Kopenhagoje) – žymiausias šiuolaikinis danų rašytojas. Autoriaus biografija spalvinga: jis – buvęs šokėjas, jūreivis, aktorius, alpinistas, fechtuotojas. Visame pasaulyje P. Hoegas išgarsėjo, 1996 m. parašęs milijoninį bestselerį „Panelės Smilos sniego jausmas“. Tačiau po pasaulinio furoro rašytojas niekur nebeskuba – ir rašo knygas tik tuomet, kai nori pasakyti ką nors tikrai svarbaus. Po „Panelės Smilos sniego jausmo“ turėjo praeiti dešimt metų, kol skaitytojai sulaukė „Tyliosios mergaitės“ (lietuviškai išleista 2008 m.), o dar po penketo metų pasaulį pagaliau išvydo „Dramblių prižiūrėtojų vaikai“._x000d_

Naujausiame visai šeimai skirtame romane P. Hoegas kalba apie tai, kas jam ir daugumai mūsų yra išties svarbu. Kiekvienam mūsų svarbu žinoti, dėl ko mes gyvename, svarbu rasti laimę ir tikėjimą. Taigi – kiekvienas mūsų savyje nešiojasi vidinį dramblį: ilgesį kažko, kas yra daug didesnis už mus pačius. Tokį ilgesį viduje nešiojasi ir Finų šeima: tėvas pastorius, motina groja bažnyčioje vargonais, trys vaikai – iš pirmo žvilgsnio visiškai normalūs žmonės. Tačiau taip tik atrodo. Vieną gražią dieną abu tėvai paslaptingai dingsta; žinodami, kad jie jau buvo įsivėlę į nemalonumus su policija dėl abejotinos kilmės stebuklų, vaikai leidžiasi jų pėdomis, norėdami sužinoti, ką gi sumanė gimdytojai, ir apsaugoti juos nuo tolimesnių problemų. Keturiolikmetis Pėteris ir ypač protinga jo sesuo Tiltė pradeda kvapą gniaužiančią paieškų kampaniją – ir tarp netikrų pranašų, ezoterikų, policininkų bei šventųjų suranda jiems skirtas duris, vedančias į laimę.

(Visited 1 times, 1 visits today)