Per Olov Enquist — Asmens gydytojo viešnagė

pagal |

Per Olov Enquist — Asmens gydytojo viešnagė

XVIII a. Danijos dvaras. Šalį valdo psichiškai nesveikas karalius Kristijanas VII, prievarta apvesdintas su nepilnamete Anglijos princese Karolina Matilda. Bet tikroji valdžia, suprantama, yra įtakingų dvariškių rankose.

Siekdami savo tikslų, jie nutaria karaliaus asmens gydytoju iš Altonos pakviesti daktarą Štruenzę, garsėjantį švietėjiškomis idėjomis. Tačiau dvariškių užmačioms lemta žlugti – žavus ir ryžtingas gydytojas ne tik įgyja karaliaus pasitikėjimą, tampa slaptuoju jo kabineto ministru, pasiryžusiu pakeisti Daniją, bet ir pakeri jaunąją karalienę. Tarp jųdviejų įsižiebia aistringa ir pražūtinga meilė.

Peras Olovas Enquistas (gim. 1934) lietuvių skaitytojams puikiai pažįstamas: išleisti jo romanai Išguitas angelas, Kapitono Nemo biblioteka, Blanša ir Marija, teatre pastatytos pjesės Lūšies valanda, Iš sliekų gyvenimo. Autorius du kartus apdovanotas Augusto premija – vienu reikšmingiausių apdovanojimų Švedijoje. Pirmą kartą už romaną Kapitono Nemo biblioteka, antrą – už romaną Asmens gydytojo viešnagė. Be daugybės kitų apdovanojimų, rašytojas pelnė ir Švedijos akademijos apdovanojimą, dar vadinamą „mažuoju Nobeliu“.

Romanas Asmens gydytojo viešnagė išverstas daugiau nei į dvidešimt kalbų. Lietuviškai pirmą kartą išleistas 2002 metais.

(Visited 1 times, 1 visits today)