Patrick Rothfuss — Išminčiaus baimė (pirma dalis)

pagal |

Patrick Rothfuss — Išminčiaus baimė (pirma dalis)

PATRICK ROTHFUSS (Patrikas Rotfusas; g. 1973 m.) — amerikiečių autorius; jo pirmoji knyga „Vėjo vardas“, tik išėjusi, sukėlė ažiotažą tarp maginės fantastikos skaitytojų; šiuo metu ji pelnytai atsiduria vienoje gretoje su „Žiedų valdovo“ trilogija. Tačiau tai buvo tik pirmoji trilogijos dalis. „Išminčiaus baimė“ — ilgai lauktas „Vėjo vardo“ tęsinys, rašytas ketverius metus, irtoks ilgas, jog jį tenka leisti dviem tomais. Jūsų rankose — pirmasis.
Patogiai įsitaisykite: „Pakelakmenio“ smuklėje keistas ir paslaptingas smuklininkas toliau pasakoja nepaprastą istoriją apie garsųjį Kvoutą.
Netroškęs nieko daugiau, tik žinių, kurios padėtų jam sužinoti apie paslaptinguosius tėvų žudikus čandrianus, įžūlus ir nesitvardantis Kvoutas buvo priverstas palikti Arkanumą — magijos universitetą. Pats kaltas. Klajonės žeme ir jūromis jį nuveda į maerio Alverono dvarą ir dar toliau — į keistą Fajė karalystę, čia jis sutinka paslaptingąją Felurianą, kuriai iki šiol neįstengė atsispirti joks vyras…
Kvouto istorija — klajonių ir žinių paieškos istorija, pilna intrigų ir paslapčių, magijos ir muzikos. Jšminčiaus baimė“ pasakoja, kaip Kvoutas iš įžūlaus ir nepaprastai protingo berniūkščio virsta vyru. Ir ne tik. Jis tampa legenda: garsas apie jo žygdarbius sklinda greičiau už vėją, o Kvoutas pamažu ima suprasti, kokia sunki gyvųjų didvyrių dalia.