P.D. James — Gimtoji nuodėmė

pagal |

P.D. James — Gimtoji nuodėmė

Serija: „Sfinksas #3“.

P. D. JAMES GIMĖ 192O M. OKSFORDE, augo ir mokėsi Kembridže. Po karo likusi našlė su dviem dukterimis dirbo, iš pradžių (1949– 1968 m.) Ligoninių valdyboje, o 1968– 1979 m. – Vidaus reikalų ministerijos Policijos ir Kriminaliniame departamentuose. Gal todėl jos romanai stebina dalyko išmanymu, detalių tikroviškumu. Nuo 1979 m. atsidėjo tik kūrybai.
Rašytoja sukūrė keliolika detektyvinių romanų su tuo pačiu pagrindiniu herojumi, sekliu ir poetu Adatini Dalglišu iš Skotland Jardo, atnešusių jai naujosios detektyvo karalienės šlovę, Deimantinio durklo premiją ir baronienės titulą, kurį už nuopelnus literatūrai 1991 m. jai suteikė D. Britanijos karalienė.

„Peverelių spauda“ – viena seniausių leidyklų šalyje, įsteigta 1792 m. Ji įsikūrusi Inosent rūmuose prie Temzės, primenančiuose Venecijos Aukso rūmus prie Didžiojo kanalo. Mirus senajam direktoriui, postų perima jaunas ir energingas, kuris rūpinasi tik leidyklos interesais – ji turi būti šiuolaikinė, antraip sužlugs. Tačiau tada turi atsikratyti geros širdies sindromo, įsigyti priešų. Leidyklos žmones sukrečia viena po kitos trys mirtys – redaktorės, jaunojo direktoriaus, detektyvų autorės… Kas gi žudikas? Ir kur tos baisios neapykantos šaknys? Dalglišas, jo pagalbininkai (o ir skaitytojai!) vargu ar galėjo tikėtis tokios atomazgos…