Nida Degutienė — Izraelio skoniai. Šventės ir kasdiena

pagal |

Nida Degutienė — Izraelio skoniai. Šventės ir kasdiena

Nidos Degutienės knyga „Izraelio skoniai“ laimėjo geriausios pasaulio kulinarinarinės knygos nominaciją žydiškos virtuvės kategorijoje.

Albuminė, puikiai iliustruota patiekalų knyga „Izraelio skoniai: šventės ir kasdiena“ pristato žydų tradicinį maistą ir pagrindines šventes. Joje pateikiama daugiau nei 100 receptų, pradedant užkandžiais ir baigiant desertais. Nida Degutienė – aistringa kulinarė, per penkerius gyvenimo Izraelyje metus jai pavyko įminti žydų virtuvės paslaptis, šia savo patirtimi ji dalijasi su skaitytojais. Knygą praturtina autentiški pasakojimai apie žydų gyvenimą, pamatytą ne turisto žvilgsniu.

Pajusti Izraelį lietuvio širdimi ir perprasti žydišką dvasią yiddisher neshome – didžiulis iššūkis. Puiku, kad lietuvius pasiekia tokia patikima informacija apie žydų istoriją ir praeities kultūrą, apie jos dabartinį veidą, kuris – paradoksalu – dar mažiau žinomas. Ši knyga griauna nežinojimo mitus, padeda pažinti žydus kaip linksmą, atvirą, tolerantišką tautą, puoselėjančią tradicijas ir gerbiančią savo šaknis. Tai dovana kiekvienam, norinčiam pažinti žydų kultūros išskirtinumą, tai raktas į turtingą žydų kulinarinį palikimą.
Faina Kukliansky, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė

Kulinarijos knygų šiandien – daugybė, tačiau labiausiai žaviuosi tomis, kurios siūlo ne vien receptų, bet ir pažintine prasme vertingos informacijos. „Izraelio skoniai“ – būtent tokia knyga. Lankydamasis Izraelyje susižavėjau šios šalies kulinarijos tradicijomis, skatinančiomis ne vien pasisotinti, bet ir būti atidiems tam, ką valgome. Nidos knyga perduoda svarbiausią žinią – maistas Izraelyje yra labai svarbi ir neatsiejama bendravimo bei kultūros dalis. Svajojantiesiems ir besirengiantiesiems aplankyti Izraelį ši knyga – geriausias gidas.
Antonio Meschino, italų kulinaras, Vilniaus restorano „Da Antonio“ savininkas

Dažniausiai pirma valgome akimis, o ši knygą knyga džiugina „skaniomis“ nuotraukomis. Fotografijos suskamba virtuvės garsais ir dvelkia šventinio stalo kvapais. Knygoje atrasime ir netikėtus virtuvės bei švenčių užkulisius, žavinčius nesurežisuotomis emocijomis, o tai jau ne tik maisto fotografija. Juk maisto, kaip ir fotografijos, paslaptis susideda iš tradicijų, naujovių ir juos kuriančiųjų nuoširdumo. „Izraelio skonių“ nuotraukos mus ne tik perkelia prie svečios šalies šventinių bei kasdienių stalų, bet ir parodo jiems kuriančias rankas, akis, atskleidžia nuotaikas.
Jonas Staselis, fotografas