Nele Neuhaus — Gilios žaizdos

pagal |

Nele Neuhaus — Gilios žaizdos

Serija: „Bodenstein & Kirchhoff #3“.

Nele Neuhaus yra viena populiariausių detektyvų rašytojų gimtojoje Vokietijoje. Skaitytojai jau spėjo pamilti detektyvus Oliverį fon Bodenšteiną ir Piją Kirchhof. Kriminalinėje istorijoje „Gilios žaizdos“ šie personažai ir vėl pasiners į sudėtingą tyrimą, kuris juos nuves net iki Antrojo pasaulinio karo laikų.

Savo namuose netoli Frankfurto randamas 92 metų Davido Goldbergo kūnas. Jis buvo Amerikos pilietis, žydas išgyvenęs Holokaustą ir po šešiasdešimties metų grįžęs į Vokietiją. Nužudymo būdas primena mirties bausmę, o šalia kūno paliktas krauju parašytas mįslingas skaičius. Pradėję tirti šią bylą, Pija Kirchhof ir Oliveris fon Bodenšteinas skrodimo metu sužino, kad senukas turėjo žymę, kuri liko bandant pašalinti tatuiruotę. Tatuiruotę, kurią nešiojo Hitlerio SS pajėgos. Kyla klausimas ar vyras tikrai buvo žydas? Tuo pačiu aukštesni policijos sluoksniai stengiasi tyrėjus laikyti toliau nuo bylos, akivaizdu, kad viršūnėse kažkas tampo virveles ir nenori, jog į viešumą pradėtų kilti purvinos paslaptys.

Netrukus nužudomi dar du seni žmonės. Jų mirtis irgi panaši į egzekuciją. Visi buvo susiję su naciais. Kapstydamiesi giliau Pija Kirchhof ir Oliveris fon Bodenšteinas aptinka sąsajas su viena aristokratų šeima. Paaiškėja, kad visos aukos draugavo su gerbiama filantrope baroniene Vera fon Kaltense.

Pijos Kirchhof ir Oliverio fon Bodenšteino tyrimas nuves juos iki pat Antrojo pasaulinio karo laikų Rytų Prūsijoje. Narpliodami istoriją jie susiduria su valdžios nenoriu viešinti juodąsias Vokietijos praeities dėmes. Pasirodo, kad niekas nėra tas, kas dedasi, o tiesa pradeda aiškėti tik radus seną dienoraštį ir liudininką, kuris pagaliau nori išeiti į dienos šviesą.

„Gilios žaizdos“ – meistriškas trileris, atsigręžiantis į Vokietijos ir Europos istoriją.

Nele Neuhaus knygomis susidomėjo ankstyvame amžiuje ir jau tada pradėjo rašyti istorijas. Po vidurinės mokyklos ji ėmė studijuoti teisę, vokiečių kalbą ir literatūrą bei istoriją, taip pat dirbo reklamos agentūroje. Pirmąją knygą autorė išleido 2008-tais metais.

Kriminalinės istorijos, kuriose bylas narplioja Pijos Kirchhof ir Oliverio fon Bodenšteino duetas, atrado didelį gerbėjų būrį ir pavertė autorę viena iš skaitomiausių rašytojų Vokietijoje. Tačiau Nele Neuhaus populiari ir už gimtinės ribų – jos knygos išverstos į daugiau nei 20 kalbų.

Iš vokiečių kalbos vertė Danutė Angelina Šaduikienė

(Visited 12 times, 1 visits today)