Nassir Ghaemi — Nuo beprotystės iki lyderystės

pagal |

Nassir Ghaemi — Nuo beprotystės iki lyderystės

Netikėta istorinių lyderių portretų psichoanalizė.

„Nuo beprotystės iki lyderystės“ – įtraukiantis psichiatro tyrimas, kuriame istorinių lyderių portretai nagrinėjami pasitelkiant psichologinę analizę. Nors N. Ghaemi nėra pirmasis teigiąs, kad beprotystė artimai susijusi su lyderyste, jis pirmasis plačiai ir aiškiai išnagrinėjo ir įrodė sąsajas tarp psichikos sutrikimų ir vadovavimo gebėjimų.

Knygoje „Nuo beprotystės iki lyderystės“ Nassir Ghaemi aptaria didžius politikos, kariuomenės ir verslo pasaulio lyderius, kurių gyvenimo ir darbo laimėjimai atskleidžia įvairius ryšio tarp beprotystės ir lyderystės aspektus: Tedą Turnerį, Winstoną Churchillį, Abrahamą Lincolną, Mahatmą Gandhi, Frankliną D. Rooseveltą, Johną F. Kennedy ir kt. Taip pat pateikia priešingus pavyzdžius – sveiko proto „normalių“ lyderių, kurie nuvylė per krizes: Richardą Nixoną, George’ą McClellaną, Neville’į Chamberlainą, George’ą Bushą ir Tony Blairą.

Nassir Ghaemi – psichiatrijos ir farmakologijos profesorius. Vadovauja Nuotaikos sutrikimų programai Tuftso medicinos centre Bostone, taip pat dėsto Harvardo universiteto medicinos mokykloje ir Kembridžo sveikatos sąjungoje. Yra išleista daugiau nei šimtas jo mokslinių straipsnių, keletas knygų psichiatrijos tema.

(Visited 16 times, 1 visits today)