Martin Conway — Vikingas Olafas

pagal |

Martin Conway — Vikingas Olafas

Galiūnas dievas Toras niršta ir tūžta. Kažkas nukniaukė jo prašmatnųjį brangakmeniais išpuoštą kūjį. Bet ne dėl brangakmenių Toras širsta: šis kūjis – galingiausias ginklas pasaulyje. Be jo visiems dievams bus riesta.

Tuo metu mažasis vikingas Olafas skrieja jūromis sukežusiu laivu, pilnu grobio trokštančių vikingų. Kažkur krante turėtų būti jo tėtis, prieš daugelį metų dingęs be žinios. Laive ima dėtis keisti dalykai. Kokiu stebuklingu būdu vergas Lokis lyg niekur nieko išgaruoja be pėdsako?

Kodėl kovoje jam atsivėrusios žaizdos užgyja per keletą minučių? Ir iš kur, po galais, jis gavo tokį prašmatnų kūjį?Prisiekiu kepta jautiena, čia kažkas tikrai ne taip!

Britų aktorius ir rašytojas Martin Conway (g. 1952) – toks pats šelmiškas ir pašėlęs, kaip ir jo knygos, juokinančios skaitytojus iki ašarų ir gniaužiančios kvapą žūtbūtinėmis dvikovomis. Mažasis vikingas Olafas keliauja dėdės laivu, plaukiančiu užkariauti Anglijos žemių bei prisiplėšti lengvo grobio. Olafas tikisi padedamas vergo Lokio surasti savo dingusį tėtį.  Tačiau, kai į istoriją įsipainioja galingi dievai, puskvaišiai milžinai ir kitos stebuklingos būtybės, mažojo vikingo planai pakrypsta visai netikėta linkme.