Mandy Robotham — Karo kūdikis

pagal |

Mandy Robotham — Karo kūdikis

Istorinių romanų autorės Mandy Robotham knyga „Karo kūdikis“ nukelia skaitytojus į Antrojo pasaulinio karo laikus. Trumpas knygos nugarėlės aprašymas žada intriguojantį pasakojimą apie karo sunkumus, lemtingus sprendimus, draugystę bei žmogiškumą.

„Karo kūdikis“ – į istorinio romano žanrą įvilkta išgalvota istorija, kuri galėjo nutikti iš tiesų. Mandy Robotham nukelia skaitytojus į 1944-tų metų Vokietiją. Pagrindinė romano veikėja Ankė Hof įkalinta koncentracijos stovykloje. Kaip ir daugelis kitų nelaimingo likimo žmonių.

Ankė iš visų jėgų stengiasi išgyventi ir išgelbėti kuo daugiau stovykloje gimstančių kūdikių bei jų mamų. Netrukus valdžia atkreipia dėmesį į moterį ir paskiria jai naują užduotį. Tačiau geresnės gyvenimo sąlygos neatperka iškilusių pavojų. Ankei Hof liepta prižiūrėti besilaukiančią Evą Braun. Eva Braun – moteris, kuri pagimdys Adolfo Hitlerio vaiką.

Knygos veikėjai teks susidurti su moraline dilema – išsaugoti kūdikį, kuris nekaltas, tačiau pasmerktas pratęsti baisius nusikaltimus, ar paaukoti vaiko gyvybę dėl visos žmonijos ateities? Istorija įtraukia. Nejučia grėsmingai artėja atomazga ir užgniaužus kvapą sparčiai tirpsta puslapių skaičius.

Romano „Karo kūdikis“ siužetas gana netikėtas, o autorė Mandy Robotham sugebėjo Evą Braun pavaizduoti žmogišką ir artimą kiekvienai motinai. Skaitytojai savo apžvalgose bei atsiliepimuose mini, kad knyga patiks „Aušvico tatuiruotojo“ ir panašių istorinių romanų gerbėjams.

Rašytoja Mandy Robotham kuria istorinius romanus, kuriuose realūs faktai pinasi su fikcija. Autorė knygas planavo rašyti dar vaikystėje, tačiau pasirinko žurnalistikos specialybę. Po to ji netikėtai susidomėjo akušerija. Ši domėjimosi sritis persikėlė ir į knygas, kuriose Mandy Robotham visada paliečia gimimo ir mirties temas. Talentą kurti istorijas autorė tobulino Oksfordo Brukso universitete, kur studijavo kūrybinį rašymą. Akivaizdu, kad rašyti jai sekasi, nes kuriamos knygos tampa bestseleriais ir jau verčiamos į ne vieną kalbą. Kviečiame talentingos autorės romaną įsigyti internetu.

Iš anglų kalbos vertė Lina Kubertavičiūtė