Lisa Taddeo — Trys moterys

pagal |

Lisa Taddeo — Trys moterys

Debiutinė amerikiečių autorės Lisa Taddeo knyga „Trys moterys“ yra tikra istorija apie realių moterų lytinį gyvenimą, paremta beveik dešimtmetį rengtais reportažais. Puikių skaitytojų atsiliepimų sulaukusi knyga iš karto tapo „New York Times“ ir „Sunday Times“ bestseleriu, o taip pat gavo „Foyles“ ir „British Book Awards“ apdovanojimus.

Trumpas aprašymas teigia, kad tai trys tikros Amerikos moterų istorijos. Trys realūs aistros, seksualinių fantazijų bei sieko patirti malonumą pasakojimai. Tik nesitikėkite pigios pornografijos ar tiesmukai erotinio siužeto. Palankių kritikų apžvalgų sulaukusi knyga „Trys moterys“ atskleidžia vidinį veikėjų pasaulį, širdį veriančias akimirkas ir išgyvenimus.

Sunku nusakyti knygos žanrą. Tai žurnalistinis tyrimas apjungtas su nepaprastu autorės Lisa Taddeo talentu pasakoti istorijas. Rašytoja nė vienos moteris istorijos neidealizuoja, nevaizduoja, kaip teisingos, bet ir nesmerkia bei nemoralizuoja. Ji tiesiog kviečia pažinti viduje glūdinčią aistrą, skausmą, neišpildytus lūkesčius ir aplinkos požiūrį. „Trys moterys“ – galimybė būti išklausytoms ir gal net išgirstoms.

Indianos priemiestyje susitinkame su Lina, namų šeimininke ir dviejų vaikų motina, kurios santuoka su pašto darbuotoju po dešimties metų prarado aistrą. Moters vyras atsisako net bučiuotis. Meilės badą jaučianti Lina kovoja su kasdieniais panikos priepuoliais ir per socialinius tinklus atnaujina pažintį su buvusiu bendramoksliu. Draugystė greitai persikelia į tikrą gyvenimą. Tačiau tik jo sąlygomis ir pagal jo nustatytą tvarkaraštį. Lina bijo skirtis su savo vyru, tačiau pasiryžta laukti, kol kitas nutrauks savo įsipareigojimus. Ir ji vis laukia ir laukia.

Šiaurės Dakotoje knygos skaitytojai susitiks su dar viena moterimi. Jai dar tik septyniolika metų. Vidurinės mokyklos moksleivė Megė, įtariama, užmezgė santykius su dailiu, tačiau vedusiu anglų kalbos mokytoju. Dėl to prasidėjęs baudžiamasis procesas tylią bendruomenę apvers aukštyn kojomis, o Megei teks nuolat girdėti kekšės ir dar blogesnius epitetus. Žmonės nusisuka nuo Megės ir jai pačiai tenka dorotis su neteisybe ir mokėti gerokai per didelę savo aistros kainą.

Galiausiai susitinkame su nuostabia, sėkminga ir rafinuota restorano savininke Sloun. Ji laimingai ištekėjusi. Tiesa, Sloun sutuoktiniui labiausiai patinka stebėti, kaip ji mylisi su kitais vyrais. Sloun nėra tikra ar jai tai patinka, bet neužtikrinta ir dėl to ar nepatinka. Toks gyvenimas slypi už prabangių namų sienų.

Kiekviena veikėja turi savo išskirtinį balsą, o pasakojimas atskleidžiamas iš individualaus požiūrio taško.

Rašydama knygą, autorė Lisa Taddeo medžiagą rinko beveik dešimtmetį. Daugybę kartų ji leidosi į keliones paskui savo veikėjas. Gyveno šalia jų ir klausė visko, ką šios norėjo papasakoti apie savo intymų gyvenimą.

Amerikiečių žurnalistė Lisa Taddeo rašo straipsnius tokiems garsiems leidiniams kaip „New York Magazine“, „Granta“, „Elle“, „Glamour“ ir kitiems. Debiutinė jos knyga, parašyta remiantis tikromis istorijomis, greitai užkopė į geriausiai parduodamų kūrinių topų viršūnę bei buvo apdovanota keliais literatūriniais prizais.