Lina Žutautė — Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas

pagal |

Lina Žutautė — Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas

„Kakė Makė ir netvarkos nykštukas” yra pirmoji jaunosios kartos dailininkės Linos Žutautės autorinė knyga. Tai yra šios knygos sumanymas, tekstas ir iliustracijos – tos pačios kūrėjos.

Tai tipiška paveikslėlių knyga, kiekviename jos atvarte – trumpas kelių sakinių tekstas ir intensyvūs, stilistiškai išraiškingi piešiniai. Žaismingai, panaudojant vaikų literatūroje įprastą sapno-pasakos principą, ugdomas vaiko įprotis tvarkytis, rūpintis savo daiktais. Paskutiniame puslapyje be teksto – subtili užuomina, jog už netvarką nykštukas gali nubausti ir tėtį…

Pirmoji autorinė Linos knyga – tikra puota vaiko akiai: kiek čia visko pastebėti, įsižiūrėti, atpažinti ir… paklausinėti. Švelnus istorijos didaktizmas – tikras smagumėlis, o ne trūkumėlis. Paliovę šypsotis ir kikenti nepamirškit pasvarstyti, ką ten renka Nykštukas paskutiniajame piešinyje.

Kęstutis Urba

2011 m. balandžio 2-ąją Tarptautinę vaikų knygos dieną Linos Žutautės knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ pripažinta geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams!