Leena Krohn — Pelikanas —Miesto pasakojimas

pagal |

Leena Krohn — Pelikanas —Miesto pasakojimas

Suomių rašytojos Leenos Krohn (g. 1947) knyga — tai istorija skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šiame pasakojime keistos išvaizdos paukščio ir smalsaus berniuko Emilio pažintis virsta nuoširdžia draugyste, o knyga žavi ne tik originaliu siužetu, bet ir filosofiniu apvalių pelikano akučių žvilgsniu į žmogaus gyvenimą. Miesto ritmas, netikėtos istorijos, nuotaikingi ir komiški, o kartais labai rimti ir subtilūs bičiulių pokalbiai susipina į fantazijos pasaulį, kuriuo negali netikėti.

Kartais žmones svajoja virsti paukščiais, tačiau pasitaiko ir keistų paukščių, kurie nori tapti žmonėmis!

Vienas toks ima ir atsikrausto į miestą. Čia keistuolis pelikanas susidraugauja su kaimynystėje gyvenančiu berniuku Emiliu, mokosi kalbos subtilybių ir nevengia dėvėti ryškiaspalvių drabužių. Negana to, jis dar kuria dainas ir skiria jas balerinai rožinėmis ausimis.
Svajonės, nusivylimas, džiaugsmas, nuotykiai — visa tai puikiai pažįstama žmonėms. O pelikanui? Jis tai vadina nuostaba. Ar ne, pone pelikane?..

— Visiškai teisingai, jūs sumanus žmogus, tą aš visada žinojau. Dabar kaip paukštis ir kaip žmogus galiu jums pasakyti, kad svarbiausia ir įsimintiniausia yra nuostaba.

— Nuostaba?

— Taip, nuostaba. Kuo daugiau skaitai, tuo labiau stebiesi. Galiausiai vargiai begali skaityti. Tiesiog sėdi ir stebiesi.

(Visited 5 times, 1 visits today)