L.J. Ross — Šventoji sala

pagal |

L.J. Ross — Šventoji sala

„Šventoji sala“ – detektyvas, kuriame persipina romantika, mistika ir subtilus humoras.

Poilsis ir ramybė – štai ko ieško detektyvas inspektorius Rajenas. Priverstas išeiti ilgesnių atostogų, jis nusprendžia laiką praleisti Šventojoje saloje. Čia jis tikisi pamiršti žmogžudysčių tyrėjo pareigas ir pasimėgauti laisvalaikiu. Tačiau artėjant Kalėdoms jo planai griūna… Taip prasideda romano „Šventoji sala“ pasakojimas.

Senovinio vienuolyno griuvėsiuose aptinkamas jaunos vietinės merginos Liusės kūnas. Rajenas norom nenorom priverstas grįžti į niūrų žmogžudysčių ir nusikalstamumo pasaulį. Rajenas apsiima išaiškinti žmogžudystę. Jam padėti pasisiūlo policijos konsultantė Ana Teilor. Ji užaugo šioje saloje, todėl grįžimas čia atgaivina senus prisiminimus ir priverčia akis į akį susidurti su savo sudėtinga praeitimi.

Siekdami išaiškinti nusikaltimą Rajenas ir Ana dirba kartu . Žudikas slepiasi kažkur netoliese, tačiau kažkada vykusių pagoniškų ritualų atgarsiai ir mažo miestelio gyvenimo vingrybės klampina tyrėjus.
Romano „Šventoji sala“ antrajame plane skaitytojas gali sekti pagrindinių veikėjų kovą su savo demonais. Mistika persmelkia visą detektyvą, o siužetui pasirinkta vieta tam idealiai tinka. Lindisfarno saloje susiduria senovės keltų papročiai ir krikščioniškosios tradicijos. Grėsmės pojūtį sustiprina tai, kad salą su sausuma jungiantį pylimą užlieja potvyniai, izoliuodami ją nuo likusios pasaulio.

Louise Ross – britų rašytoja, kurios debiutinis romanas „Šventoji sala“ tapo populiariausia Jungtinės Karalystės Amazon knyga. Ši knyga – pirmoji ciklo „Detektyvas vyresnysis inspektorius Rajenas“ dalis, vėliau sekė dar trys tokio pat populiarumo susilaukę tęsiniai. Apžvalgininkai Louise Ross knygas įvertino kaip „literatūrinį fenomeną“. Ji išskirtinė tuo, kad jos knygos labai populiarios pirmiausia elektroninių skaityklių Kindle formatu. Tai leido jai be didelių investicijų pasiekti milijonus skaitytojų ir pelnyti milžinišką populiarumą.

Knygos autorė yra baigusi teisės studijas Londono karališkajame koledže ir dirbo teisininke. Gimus sūnui, įkvėpta Lindisfarno salos grožio ji parašė pirmą „Šventosios salos“ juodraštį. Loiuse Ross knygose aprašomos jai gerai pažįstamos vaikystės vietos, todėl skaitytojas gali mėgautis vaizdingais aprašymais ir autentiškais įspūdžiais.