Katja Brandis — Pavojinga draugystė

pagal |

Katja Brandis — Pavojinga draugystė

Serija: „Miškų bastūnai #2“.

– O kaip supratai, kad esi bastūnė?
– Tai buvo nesunku. – Dabar Tikanė buvo išties gerai nusiteikusi, aš vos galėjau tuo patikėti. – Mano gentyje beveik visi bastūnai. Kai buvau maža, man atrodė keista, jei kas nors neturėjo antros tapatybės. Manydavau, vaje, koks vargšas.

Keragas vaikystę praleido miškuose kaip puma ir tik neseniai sužinojo, kad iš tiesų yra miškų bastūnas – pusiau gyvūnas, pusiau žmogus. Jau praėjo visi metai nuo tada, kai persikraustė į miestą tarp žmonių ir ėmė lankyti ypatingą tokiems kaip jis skirtą mokyklą. Pamokos tampa vis sudėtingesnės ir pavojingesnės, o išmokti sutarti ir bendradarbiauti su kitais mokiniais tampa ypač svarbu. Net jei tai pasipūtėliai vilkai, nemėgstantys jokių kačių. Tačiau kartais iškyla pavojų, kurie gali suartinti net didžiausius priešus.

Keragas – miškų bastūnas. Tai reiškia, kad jis šiek tiek puma, šiek tiek žmogus. Ir panorėjęs gali pavirsti tiek vienu, tiek kitu. Tokių bastūnų esama ir daugiau – yra net visa jiems skirta mokykla. Joje Keragas ir mokosi daugybės naudingų dalykų – pasivertimo meno, gebėjimo apsisaugoti ir kovoti, pažinti žmonių pasaulį ir, žinoma, sutarti bei bendradarbiauti su kitais miškų bastūnais – net jei jie pusiau elniai, voverės, vilkai ar kiti gyvūnai, su kuriais gamtoje pumos įprastai nedraugauja.

„Pavojinga draugystė” – antroji vokiečių rašytojos Katja’os Brandis nuotykių serijos vaikams ir paaugliams „Miškų bastūnai” knyga. Joje daugiau sužinome apie miškų bastūnus, paslaptingą jų mokyklą, šaunius nuotykius, netikėtus pavojus ir ypatingas bastūnų gyvenimo detales.