Kastytis Sarnickas — Turnė

pagal |

Kastytis Sarnickas — Turnė

Kastytis Sarnickas – grupės „G&G Sindikatas“ narys, muzikos pasaulyje pažįstamas kaip Kastetas. Jo pirmoji knyga „Turnė̃“ – tai romanas apie išgalvotą roko grupę „Alkūninis velenas“.

Kultinė grupė „Alkūninis velenas“ vyksta į koncertinį turą po Airiją ir Didžiąją Britaniją. 10 dienų truksiantis turas taps nemenku iššūkiu grupės nariams. 15 metų muzikinėje scenoje gyvuojančios roko grupės nariai mena laikus, kai rokas ir maišto kultūra valdė pasaulį. Dabar jiems tenka prisitaikyti kiek kitokiame pasaulyje, kur svarbiau papozuoti nuotraukoms, pasirodyti socialiniuose tinkluose, o ne visą save atiduoti muzikai.

Vis dėlto keturi muzikantai – Vėdaras, Raketa, Guolis ir Pigis – pasičiupę instrumentus sėda į lėktuvą su vadybininku Rolandu ir skrenda. Pradžioje pasiryžę skaityti knygas ir ramiai leisti laiką viešbutyje, pamažu draugai įsisiūbuoja ir galiausiai alus liejasi laisvai. Tačiau, ar tai noras nenustoti maištauti ir pratęsti prieš penkiolika metų sename garaže pradėtas grupės tradicijas, ar tiesiog liūdesio skandinimas?
Knyga „Turnė“ atskleis nepagražintus muzikantų gyvenimo užkulisius ir vidinius išgyvenimus.
Lietuvos muzikos scenoje nauja (nors ir įsivaizduojamos) žvaigždė – grupė „Alkūninis velenas“. Perskaitę knygą tikrai norėsite į jų koncertą.

Knygos „Turnė̃“ autorius Kastytis Sarnickas sako, jog „Alkūninio veleno“ nereikėtų tapatinti su grupe „G&G Sindikatas“. Tiesa, jis įsitikinęs, kad ši istorija galėtų būti ir apie juos, jei tik jų gyvenimai būtų pasisukę kiek kitaip arba jei jie nebūtų atradę repo. Vis dėlto knygos autorius neneigia, kad įvykius, charakterio savybes ar net įvaizdžius skolinosi iš draugų ir pažįstamų, tačiau konkretūs veikėjai neturi konkrečių prototipų. Išskyrus vieną – knygos pasakotoją K. Sarnickas drąsiai leidžia tapatinti su savimi.
Tiesa, realių žmonių šioje knygoje tikrai rasite ir daugiau, nes „Alkūninis velenas“ kaip ir visos pramogų pasaulio žvaigždės daug kalba apie kitus muzikantus, prodiuserius ir tos diskusijos tikrai ne visuomet švelnios. Sužinosite grupės narių nuomonę apie Jazzu, Stano, Mią ar Džordaną Butkutę.

Viršelio piešinį knygai sukūrė kitas grupės „G&G Sindikatas“ narys – Gabrielius Liaudanskas-Svaras, o viso viršelio dizaino autorius – dailininkas ir legendinės roko grupės „Šiaurės kryptis“ gitaristas Zigmantas Butautis.

(Visited 23 times, 1 visits today)