Kamila Shamsie — Namu židinys

pagal |

Kamila Shamsie — Namu židinys

Įtampos ir jausmų kupina istorija apie imigrantus, priverstus rinktis tarp meilės ir atsidavimo savo šaknims. Pasirinkimo pasekmės išties pražūtingos…

 

Londone gyvenanti pakistanietė Isma pagaliau gali siekti savo svajonės. Mirus motinai, ji turėjo rūpintis jaunesniais broliu ir seserimi. Dabar dvyniai užaugo, taigi Isma skrenda į JAV – Amhersto koledže ketina studijuoti doktorantūroje. Vis dėlto Londone likusi sesuo Anyka ir džihadisto tėvo pėdomis nusekęs brolis Parvaizas vyresnėlei ir toliau neduoda ramybės. Ypač Parvaizas, kuris per vėlai suvokia padaręs klaidą, galinčią kainuoti itin brangiai.

 

Netikėtai į seserų pasaulį įžengia Eimonas – įtakingo Jungtinės Karalystės politiko, išsižadėjusio savo musulmoniškų šaknų, sūnus. Ar jis pavergs kurios nors seserų širdį? O gal tebus įrankis Parvaizui išgelbėti? Kad ir kaip būtų, dviejų šeimų likimai neatraizgomai susipins… Tik kiek toli galima nueiti iš meilės?

 

Sofoklio „Antigone” laisvai paremtas romanas pasakoja apie iššūkius, su kuriais susiduria Vakaruose gyvenantys musulmonai. Autorė nagrinėja, kaip skirtingai jie konstruoja savo tapatybę, mėgindami likti ištikimi šeimai ir šaknims, o kartu prisitaikyti prie naujos tėvynės, kurioje jų atžvilgiu dažni išankstiniai neigiami nusistatymai.

 

Kamila Shamsie (g. 1973) gimė ir užaugo didžiausiame Pakistano mieste Karačyje, šiuo metu daugiausia gyvena Londone. Autorės knygos pelnė daugybę apdovanojimų tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Pakistane. 2018 m. „Namų židinys” laimėjo Moterų grožinės literatūros premiją (Women’s Prize for Fiction), 2017 m. pateko į ilgąjį Bookerio premijos sąrašą. 2019-aisiais „BBC News” įtraukė „Namų židinį” į įtakingiausių romanų šimtuką.