Kamel Daoud — Merso. Naujas tyrimas

pagal |

Kamel Daoud — Merso. Naujas tyrimas

Jis – brolis arabo, kurį nužudė Merso, A. Varnus romano „Svetimas“ herojus. Po 70 metų nuo šio įvykio Harunas, gyvenęs brolio „šlovės“ šešėly, nusprendžia papasakoti savo šeimos istoriją. Jis dovanoja broliui balsą ir vardą – Muša. Harunas jaučia kartėlį, kad A. Camus jo brolį pavadino tiesiog arabu, tarsi tuo viskas būtų pasakyta. Harunas mąsto apie savo vienatvę ir sumaištį. Svetimas tarp savų jis trokšta, kad jam pagaliau būtų duota teisė ramiai numirti.
Šis kūrinį kritikai pavadino pastarųjų metų literatūros atradimu ir skyrė jam Pirmojo romano Goncourt’ų premiją. Taip pat autorius buvo apdovanotas F. Mauriaco, Penkių frankofonijos kontinentų premijomis ir pristatytas Renauldot prizui. Kūrinį pripažino viena geriausių 2015 m. knygų tokie leidiniai kaip „New York Times“, „Publishers Weekly“, „Time Magazine“ ir kiti.
Kamelis Daoudas —Alžyro rašytojas, žurnalistas, rašantis aktualiomis šiandienos temomis. Autorius yra sulaukęs religinių fanatikų grasinimų mirtimi. Taip pat kai kurie Vakarų intelektualai apipylė jį priekaištais dėl to, kad jis kurstąs islamofobiją. Tačiau, palaikomas būrio rašytojų, K. Daoudas atrėmė priekaištus teigdamas, kad patogu kalbėti apie toleranciją įsitaisius saugiose Europos kavinėse.

(Visited 6 times, 1 visits today)