Jurga Slanka — Besivejant Širšę

pagal |

Jurga Slanka — Besivejant Širšę

Debiutinį rašytojos Jurgos Slankos romaną „Besivejant Širšę“ galima vadinti tikrų tikriausia saga, besitęsiančia per beveik 600 puslapių ir įtraukiančia skaitytoją į pasakojimą, kuriame persipina aštuonių veikėjų gyvenimo istorijos.

Adrenalinas ir nerūpestingas skrydis motociklu baigiasi koma, kuri panardina į paralelinę būtį. Ten atsiveria gebėjimas klausytis „minčių muzikos” ir matyti tai, ko nemato kiti. Ten atsiveria galimybė iki galo suvokti savo paskirtį.

Svajūnas turi viską, ko trokšta, tačiau jaučiasi nelaimingas ir įkalintas. Sutikęs bebaimę jauną baikerę Grėtę jis žino: ji – ta vienintelė. Ta, kurios jis laukė ir apie kurią svajojo. Tačiau nenuspėjami likimo vingiai kreipia gyvenimą nenumatyta vaga.

Po nelaimingo atsitikimo, Grėtė pasineria į komą, o pabudusi supranta, jog turi aiškiaregystės dovaną. Nežemiškas gebėjimas pakeis ne tik jos pačios gyvenimą… Ši likimo dovana pakeis ir aplinkinių likimus.

Įtraukiančiu turiniu romantinė istorija „Besivejant širšę“ niekuo nenusileidžia geriausiems meilės romanams. Pasakojimas lengvas, intriguojantis ir neleisiantis nuobodžiauti. Tai istorija apie tai, kad užvėrus duris, Dievas atidaro langus. Galbūt kartais, netekę galimybės įgyvendinti ambicingų planų, galime realizuoti save kur kas geriau?..

Jurga Slanka sako, kad augindama vaikus domėjosi įvairiais kūrybinio rašymo kursais ir ieškojo tokių, kurie vyktų virtualiai. Ji džiaugiasi juos radusi – tai tapo paskata kurti. Rašytoja sako tvirtai žinojusi, kad jos pirmasis romanas bus susijęs su motociklais, nes pati daug laiko yra praleidusi jais važinėdama, o aplink motociklą ėmė rinktis įvairūs herojai, kurių istorijos pynėsi tarpusavyje. Pagrindinis romano motyvas – viską turinčio, tačiau gyvenimu nepatenkinto Svajūno ir jaunystę bei laisvę įkūnijančios studentės Grėtės pažintis…

Pagal išsilavinimą ir profesiją rašytoja Jurga Rudalevičienė (Slanka) yra vaikų ortopedė, tačiau jau dešimtmetį beveik visą dėmesį skiria šeimai, kurią laiko svarbiausiu gyvenimo pasiekimu. Jos pirmojo romano „Besivejant Širšę“ pasirodymas sutapo su penktojo mažylio atėjimu į šį pasaulį. Moteris pasakoja, kad sudaryta su leidykla sutartis dėl knygos spausdinimo ją įkvėpė. Jurga Slanka pasakoja, kad įpusėjo antrą romaną, turėsiantį detektyvo prieskonį ir atversiantį medikų profesijos užkulisius.