Juno Dawson — Švari

pagal |

Juno Dawson — Švari


Paauglių karaliene vadinamos rašytojos Juno Dawson romanas „Švari“ pasakoja apie stulbinamai tikrovišką merginos virsmą iš heroino perdozavusios narkomanės į paprastą paauglę, kuriai reikia pačiai tvarkytis su tradicinėmis paauglių problemomis.

Jaučiu kaip jis žėrėdamas teka mano venomis… tai skystas auksas.

Kai milijonieriaus iš Rusijos dukra Leksė Volkov pabunda po heroino perdozavimo, ji supranta, kad pasiekė visišką dugną. Tačiau Leksė klysta. Dugną ji pasiekia tada, kai atsiduria išskirtinėje nuošalioje reabilitacijos klinikoje. Iš čia belieka tik kilti aukštyn ir bandyti išsikapstyti. Tai jos ir kitų čia uždarytų paauglių užduotis ir vienintelė išeitis. Klinikoje Leksė sutinka daug skirtingų paauglių, kenčiančių nuo įvairių priklausomybių – alkoholio, sekso, valgymo sutrikimų ir pan. Čia ji sutinka ir paslaptingą vaikiną – Breidį…
Galiausiai, susitikusi su savo demonais akis į akį, Leksė suvokia, kad galingiausias narkotikas yra meilė. Ir jai teks gerokai susipurvinti rankas, kad vėl taptų švari.

Priklausomybė, atpirkimas, meilė ir nusivylimas – knygoje „Švari“ emocijos užgriūva visu svoriu ir neleidžia išsilaisvinti iki pat paskutinio puslapio.

„Įkvepiančiai, sąmojingai ir su begaline meile kalbai parašyta knyga. Pasimėgaukite“.
Stylist

„Drąsus ir šiurkštus tiek pat, kiek rafinuotas ir lengvai skaitomas. Tai provokuojantis, svarbus romanas“.
Fiona Noble, The Observer

„Pasakojimas apie cinišką paauglę Leksę, neįtikėtinai turtingą, dievinančią vakarėlius ir nutrūkusią nuo grandinės, apie jos pastangas atsikratyti priklausomybės nuo heroino. Prabangioje reabilitacijos klinikoje vykstantis J. Dawson romano veiksmas skoningai sujungia pop kultūrai būdingas detales su melais, kuriais teisinasi priklausomybės veikiama sąmonė. Lengvai skaitoma, juokinga ir nepatogios tiesos kupina knyga."
Guardian

Juno Dawson (anksčiau James Dawson) – britų paauglių rašytoja, už knygas jaunimui pelniusi ne vieną apdovanojimą. Jos knygos sulaukia entuziastingų recenzijų, autorė dažnai rašo jautriausiomis jaunimui temomis – apie narkotikus, homoseksualumą, lytiškumą. J. Dawson knygos verčiamos į daugiau nei 10 pasaulio kalbų. „Švari“ yra keturioliktoji rašytojos knyga.
Juno Dawson užaugo Vakarų Jorkšyre, dirbo žurnalistu, dažnai kalbindavo garsenybes. 2015 metais Juno paskelbė apie tai, kad ketina pradėti naują gyvenimą – jau kaip moteris. Šiuo metu ji visą laiką skiria rašymui ir gyvena Braitone. Mėgsta siaubo filmus ir yra pop muzikos žinovė.

(Visited 159 times, 1 visits today)