Judith Fein — Gyvenimas yra kelionė

pagal |

Judith Fein — Gyvenimas yra kelionė

Tarptautinį pripažinimą pelniusios kelionių žurnalistės ir rašytojos Judithos Fein knygoje „Gyvenimas yra kelionė“ įvairiausios kelionių smulkmenos – ne mažiau svarbios nei patys ryškiausi kelionių įvykiai.

 

J. Fein mėgsta nuklysti nuo kelio ir laukti, kas nutiks. Tik nutolus nuo pramintų takų, jai pasitaiko unikalių progų dalyvauti laidojimo apeigose tolimojoje Mikronezijos saloje Mog Mog, stebėti gerųjų raganų darbą centrinėje Meksikoje ir išgyventi daugybę kitų egzotiškų ar net, rodos, beprotiškų patirčių.

 

Dažnai autorei pačios paprasčiausios akimirkos tampa lūžio momentais: nusispjovus į planus ir pasikliovus tik intuicija, kelionė virsta katarsiu. Tačiau šis esė rinkinys pasakoja ne tiek apie bebaimį keliautoją, besivaikantį paviršutinių įspūdžių, kiek apie dvasinį klajoklį, skirtinguose pasaulio kraštuose ieškantį atsakymų į esminius gyvenimo klausimus.

 

Knyga „Gyvenimas yra kelionė“ vilioja sekti paskui autorę į 27 skirtingus pasaulio kraštus – nuo Šiaurės Vietnamo iki Turkijos, nuo Gvatemalos iki Naujosios Škotijos. Šis spalvingas esė rinkinys – tai įrodymas, kad kelionės mus keičia, kad smalsumas ir atvirumas neplanuotai patirčiai keliaujant yra toks pats svarbus kaip ir pasas.