John Katzenbach — Ne tas žmogus

pagal |

John Katzenbach — Ne tas žmogus

Johnas Katzenbachas (g. 1950 m.) — vienas ryškiausių amerikiečių psichologinio trilerio meistrų. Žinių apie nusikaltimus, teisingumo sampratą ir žurnalistiką įgijęs dirbdamas teismo korespondentu Naujajame Džersyje ir Majamyje, autorius savo knygose meistriškai kuria psichologinės įtampos pritvinkusią atmosferą. J. Katzenbacho trileriai išsiskiria kruopščiu nusikaltimų tyrimo aprašymu, psichologiškai įtaigiais veikėjų portretais ir išsamia nusikaltėlių bei jų veiksmų motyvų analize.

Skotas Frimenas — koledžo profesorius: išsilavinęs, racionalus, savo dukrą Ešlę mylintis tėvas. Dukters kambaryje rastas nepasirašytas meilės laiškas jam sukelia ne pasididžiavimą, kad Ešlė patinka vaikinams, o nepaaiškinamą siaubą. Ešlė Frimen — graži, linksma koledžo studentė, kurios veidas, balsas ir kūnas tiesiog pakerėjo Maiklą O‘Konelį. Maiklas įsitikinęs, kad Ešlė — jo gyvenimo moteris ir kad niekas jos iš jo neatims.
O Ešlė lengvabūdiškai tiki, kad atsitiktinė pažintis ir vienintelė naktis su Maiklu tebuvo apmaudi klaida. Ji tiesiog nežino, ką gali gailesčio neturintis psichopatas Maiklas… Į pasimatymą su Ešle atėjusį studentą jis sumuša taip, kad šis tampa neįgalus. Geriausia Ešlės draugė patenka į mįslingą automobilio avariją. Nepadeda nei pinigai, kuriuos Ešlės tėvai sumokėjo Maiklui, naiviai tikėdamiesi taip atsikratyti maniako, nei privatus seklys. Siaubo kilpa aplink Ešlę ir visą jos šeimą veržiasi vis tvirčiau…
Nepralenkiamo psichologinės įtampos meistro Johno Katzenbacho romane viskas sukasi apie klausimą — kaip toli galima nueiti, bandant apsaugoti savo vaiką?

(Visited 3 times, 1 visits today)