John Irving — Malda už Oveną Minį

pagal |

John Irving — Malda už Oveną Minį

“Malda už Oveną Minį” (1989) – vienas iš geriausių Johno Irvingo romanų, grožiu ir tragizmu siekiantis didžiosios literatūros viršūnes. Tai jausmingas, graudus, tarpais komiškas, siužeto požiūriu gana sudėtingas pasakojimas apie draugystę, brendimą, žmogaus stiprybę, lemtį, tikėjimą, Dievo ieškojimą ir abejones.
Romanas prasideda nuo neįtikėtinos situacijos: mažyliui Ovenui, kuriam nesiseka žaisti beisbolo, pagaliau pavyksta atmušti kamuoliuką – ir taip lemtingai, kad pataiko tiesiai į smilkinį geriausio draugo motinai. Ji miršta. Kokius išbandymus turi atlaikyti Oveno ir Džono draugystė? Kaip toliau jiems gyventi? O kur dar Oveno sapnas, kuriame jis išvysta savo likimą! Tik tikėjimas, kad viskas, kas jį ištiko, ne šiaip sau, teikia jam nusiraminimą. Netgi žinant savo šiurpią ateitį.
“Malda už Oveną Minį” yra retas kūrinys šiek tiek išsekusiame praėjusio amžiaus literatūros sraute. Tai labai drąsi knyga… neįprasta, originali ir praturtinanti. Skaitytojui, užvertusiam paskutinį jos puslapį, bus gaila skirtis su šiuo įmantriai ir subtiliai supintu pasauliu.” Stephen King