Jevgenij Zamiatin — Mes

pagal |

Jevgenij Zamiatin — Mes

1920 m. Jevgenijaus Zamiatino parašyta antiutopija „Mes“ neabejotinai padarė įtaką tokiems kur kas geriau žinomiems XX a. kūriniams kaip George’o Orwello „1984-ieji“, Ray Bradbury „451° Farenheito“ ir Aldouso Huxley „Puikus naujas pasaulis“.


XXVI amžius. Inžinierius D-503 pasakoja apie savo gyvenimą totalitarinėje Vieningoje Valstybėje – visuomenėje, kurios sąranga grįsta matematikos principais. Iš pradžių jis – vienas iš daugelio numerių (šitaip vadinami žmonės). D-503 net neįsivaizduoja, kad galima gyventi kitaip – be butų permatomomis stiklo sienomis, be rožinių talonų, be Sergėtojų Biuro ir Šventosios Valandalentės, be visagalio Rūpintojo ir Žaliosios Sienos. Tačiau kartą D-503 susipažįsta su maištaujančia I-330, ir viskas pradeda keistis.

Šis romanas pirmaiausia buvo išleistas užsienyje, o Rusijoje pasirodė tik 1988 metais. Lietuvos auditorijai J. Zamiatinas jau pažįstamas „neakivaizdžiai“, iš kito kūrinio: paskutinis Vytauto Žalakevičiaus filmas „Žvėris, kylantis iš jūros“ sukurtas pagal šio autoriaus apsakymą „Potvynis“.

(Visited 23 times, 1 visits today)