Jerome David Salinger — Aukščiau gegnes, dailidės. Susipažinkite: Simoras

pagal |

Jerome David Salinger — Aukščiau gegnes, dailidės. Susipažinkite: Simoras

Salingeris tęsia Glasų šeimos istoriją ir šįkart pasakojama apie Simorą – pasakotojo Badžio Glaso brolį, poetą ir literatūros dėstytoją. Pirmoje, kone įtempto veiksmo, apysakoje Badis Glasas išsiprašo iš armijos ir vyksta į Simoro vestuves, jose susirinkę visi, išskyrus patį Simorą.

Badis geriau pažinti savo brolį pradeda įsėdęs į automobilį kartu su įpykusiais nuotakos giminaičiais ir pasikvietęs juos į svečius brolio bute… Antroje apysakoje Badis kuria 1948 metais nusižudžiusio Simoro literatūrinį portretą, papildo jį dzenbudizmo, haiku ir Vedų išmintimi.

Apie autorių

Jerome’as Davidas Salingeris (1919–2010) – vienas didžiausių amerikiečių klasikų, kurio credo – rašyti tik apie labai jaunus žmones. Su jo legendiniu romanu „Rugiuose prie bedugnės“ spėjo užaugti jau kelios kartos – jos dievino Salingerio sąmonės srautu grįstus pasakojimus ir vidinius monologus. Būdamas 44-erių jis publikavo priešpaskutinę savo knygą – kiek anksčiau parašytas dvi apysakas – „Aukščiau gegnes, dailidės“ ir „Susipažinkite: Simoras“. Ši knyga tapo 1963-iųjų bestseleriu JAV.

(Visited 1 times, 1 visits today)