Jean Jacques Sempé & René Goscinny — Mažasis Nikola

pagal |

Jean Jacques Sempé & René Goscinny — Mažasis Nikola

Knyga „Mažasis Nikola“, kaip ir keletas kitų, pasakojančių apie mažojo Nikola ir jo draugų nuotykius – dviejų autorių, talentingų humoristų, kūrinys: tekstą parašė René Goscinny (1926–1977), o iliustracijas piešė Jeanas Jacques‘as Sempé (g. 1932). René Goscinny yra taip pat pasaulyje išgarsėjusio Asterikso „tėvas“.

Iš pirmo žvilgsnio mažasis Nikola – kuklus ir gerai išauklėtas berniukas. Bet taip tik tol, kol nieko nežinai apie jo nuotykius. O sužinojęs nebegalėsi atsistebėti, kiek eibių ir kvailysčių šis angelėlis su gauja draugų gali iškrėsti vos per pusdienį.

Norėdamas išgyventi su šiuo pramuštgalviu, turi apsiginkluoti išties geležine kantrybe, o tokia, savo pačių laimei, kaip tik apdovanoti Nikola tėvai ir mokytoja.

Suaugę žmonės bejėgiai prieš Nikola ir jo draugus – ir mokyklos fotografas, ir policininkas, ir net direktorius, ką jau kalbėti apie vargšelį prižiūrėtoją poną Buljoną. Jie moka tik bejėgiškai skėsčioti rankomis, šluostytis prakaitą nuo kaktos ar tiesiog sprukti.
Trumpai tariant, aptikęs kur nors smagią sumaištį, gali beveik neabejoti – čia ką tik praūžė Nikola ir jo bičiuliai.

„Mažasis Nikola“ – pirmoji iš kelių knygelių, pasakojančių apie nesibaigiančius šio berniūkščio ir jo draugų nuotykius. Pirmą kartą pasirodžiusi 1960 m., ji nepaliauja džiuginti Nikola bendraamžių; slapta nuo vaikų knygą be galo mėgsta skaityti ir rimtieji jų tėveliai.
Nepaprastai mylimas ne tik tėvynėje Prancūzijoje, bet ir daugelyje kitų pasaulio šalių, Nikola dabar tikisi rasti bendrą kalbą ir su Lietuvos nutrūktgalviais.

Dėl viso pikto įspėjame: šios knygos šiukštu negalima skaityti tiems, kam nepatinka gera nuotaika, nuotykiai ir juokas!

(Visited 10 times, 1 visits today)