Jean-Christophe Grangé — Limbų priesaika

pagal |

Jean-Christophe Grangé — Limbų priesaika

Kriminalinės brigados majoras Matas Diurėjus priblokštas: geriausias jo draugas Lukas Subeira guli reanimacijos skyriuje ištiktas komos. Jo kūnas buvo ištrauktas iš upės be smurto žymių. Kas tai, savižudybė ar nelaimingas atsitikimas?
Mato atmintyje iškyla metai, praleisti su Luku katalikiškame koleže, ir vienas keisčiausių draugo bruožų – jo aistra velniui… Lukas svajojo tapti kunigu, bet pasirinko policininko karjerą, verždamasis kautis su velniu jo stichijoje… Luko namuose Matas aptinka daugybę segtuvų su „velnio darbų“ nuotraukomis: Čečėnija, Alžyras, Jeruzalė, Ruanda, Aušvicas… Kodėl Lukas rinko tokias baisybes?
Matas mėgina išsiaiškinti, kas nutiko jo draugui. Kokias bylas Lukas tyrė? Eidamas jo pėdsakais, Matas susiduria su rafinuota laikrodininkės Silvi Šimoni egzekucija. Nukankintos moters kūnas rastas buvusio vienuolyno parke. Be to, prieš daugelį metų šulinyje buvo nuskandinta Silvi aštuonmetė duktė Manona… Kaip šios žmogžudystės susijusios su Luku ir… su velniu?
Kaip ir kituose Lietuvoje jau spėjusiuose išgarsėti trileriuose, šiame pasakojime Jeanas-Christophe’as Grangė (Žanas Kristofas Granžė, gim. 1961) prikausto skaitytojo dėmesį žiauriomis, mistinėmis intrigomis, daugybe išradingai supintų veiksmo linijų, vedančių prie pribloškiančios, nenuspėjamos atomazgos.

(Visited 7 times, 1 visits today)