Ina Redecki-Clouet — Devynios Bulgarijos paslaptys

pagal |

Ina Redecki-Clouet — Devynios Bulgarijos paslaptys

Mykolas, švęsdamas su draugais užgavėnes Rumšiškėse, pamato bulgariškas užgavėnių kaukes Kukerius. Netyčia suradęs Kukerių pamestą varpą, bet neišdrįsęs jo grąžinti, jis išvažiuoja į jaunimo kultūrinę stovyklą Bulgarijoje, ketindamas ištaisyti klaidą. Bulgarai turi atrinkę devynis objektus pasaulinio paveldo saugojimo komisijai, tačiau prieš pateikdami jai šį sąrašą, jie pakviečia stovyklautojus dalyvauti žaidime, kuriame jaunimas turės atlikti komisijos darbą – nustatyti ar šie objektai galėtų tapti pasaulinėmis vertybėmis. Žaidimo metu stovyklautojai keliauja į devynias vietas Bulgarijoje – Maguros grotą, Kazanleką, Plovdivą, Koprivštitsą, Rilos vienuolyną, Veliko Tarnovo, Bojanos priemiestį, Sofiją, prie Madaros raitelio – iš jų didelė dalis išties jau saugojama UNESCO. Tačiau varpo Mykolas taip ir negrąžina savininkams, – per žemės drebėjimą užblokuoja juo besiritantį ant draugų akmenį. Taip paaukotas paprasčiausias skambalas virsta gyva Mykolo dalimi Bulgarijoje, visiems laikams rišančia jį su šia šalimi, o varpo skambesys, rezonuodamas šia auką, suteikia ypatingą dovaną – jautrią dvasinę klausą, sugebančią visose kultūrose išgirsti subtilius gėrio ir grožio virpesius.
Knyga ne tik supažindins su Bulgarijos įžymybėmis, bet ir atsakys į daugelį įdomių klausimų. Kuris iš dvylikos Heraklio darbų buvo atliktas Bulgarijoje, tuometinėje Trakijoje? Ar Spartakas buvo bulgaras? Ką slepia ikonostasas cerkvėje? Ar J.K. Rowling personažo, Bulgarijos kvidičo komandos gaudytojo Viktoro Krumo išties bulgariška pavardė? Kodėl bulgarai sakydami „”taip”” purto galvą? ir kt.
Iliustracijas sukūrė jauna, bet jau žinoma Bulgarijoje dailininkė – Rosica Jaškova.      „”Devynios Bulgarijos paslaptys”” – jau trečia nuotykinių kelionių pasakojimų vaikams, paaugliams ir tiems, kurie amžinai nepraranda smalsumo, knyga. Pirmoji – „”Paryžiaus žemėlapio paslaptis“ buvo sukurta bendrai su Ina Valintėlyte ir prancūzų dailininku Raymond Gregoire ir išleista 2007 metais „”Baltų lankų“ leidykloje. Antroji – Inos Valintėlytės  „”Luvro paslaptys”” buvo išleista 2012 metais „”Metodikos”” leidykloje. Visos trys knygos – lyg savotiški  kelionių vadovai, kuriuos ne tik galima pasiimti važiuojant į aprašomą šalį, bet ir skaityti, kai kyla noras pažinti svetimą kraštą.