Håkan Nesser — Sugrįžimas

pagal |

Håkan Nesser — Sugrįžimas

Serija: „Inspector Van Veeteren #3“.


Šįkart inspektoriui Van Vėterenui tenka tirti ne eilinį nusikaltimą, o beveik tobulą žmogžudystę… Lietingą pavasario dieną maža mergaitė miške aptinka apirusį vyro lavoną – tiksliau, tai, kas iš jo liko: kūnas be galvos, be rankų ir pėdų. Kai pagaliau pavyksta atskleisti nužudytojo tapatybę, tyrimas tampa dar sudėtingesnis. Aiškėja, kad auka – 24 metus už dviejų žmonių nužudymą kalėjęs ir ką tik iš įkalinimo įstaigos paleistas Leopoldas Verhavenas. Per visus tuos metus, kuriuos praleido už grotų, jis taip ir neprisipažino, kad yra kaltas dėl dviejų savo buvusių meilužių nužudymo.

Kas ir kodėl taip žiauriai susidorojo su buvusiu kaliniu?
Ar kerštui ryžosi nužudytųjų moterų artimieji?
O gal teisme Verhavenas nemelavo ir bausmę už žmogžudystes, įvykdytas prieš daugiau nei du dešimtmečius, atliko ne tikrasis kaltininkas?
Van Vėterenas pasiryžęs eiti iki galo ir nupūsti visas praeities dulkes nuo šio paslaptingo nusikaltimo. Net jei dėl to bus priverstas nepaklusti vadovybei.

Hakanas Nesseris (g. 1950) yra vienas iš garsiausių ir skaitomiausių švedų kriminalinių istorijų autorių, prieš rašytojo karjerą ilgai dirbęs mokytoju. Detektyvų serija apie inspektorių Van Vėtereną Švedijoje virto miniserialu, knygos išverstos į daugiau nei dvidešimt kalbų. H. Nesseris yra pelnęs ne vieną apdovanojimą kaip geriausias kriminalinių istorijų rašytojas Švedijoje.

Iš švedų kalbos vertė Helga Gavėnaitė

(Visited 14 times, 1 visits today)