Greta Kildišienė — Atvirai

pagal |

Greta Kildišienė — Atvirai


Greta Kildišienė – visuomenininkė, politikė, emocingų impresijų knygoje "Atvirai" atvirai pasakoja apie savo vaikystę ir jaunystę, šeimyninį gyvenimą ir darbinę veiklą. Prieš skaitytojo akis išsiskleidžia tikra psichologinė XX – XXI amžių sandūros provincijos miesto panorama ir žmogaus savijauta laike, kuris kartais būdavo tiesiog sunkus, kartais – ir negailestingai žiaurus.
Kaip ir rašoma knygos "Atvirai" pavadinime, apie artimųjų meilę ir jos paieškas, skaudžiausius praradimus ir giliausias dvasines patirtis, gyvenimą ir išgyvenimą Lietuvoje bei emigracijoje Greta Kildišienė kalba žemaitiškai atvirai.

"Šiandien atvirai ir nuoširdžiai kviečiu Jus į susitikimą. Nors rašiau šią knygą apie save, tačiau žinau, kad skaitydami, kažkur čia, tarp šių puslapių, rasite ir save.
Tegu tai, kas buvo paslėpta, tampa atvira, kas buvo tolima, dabar – artima….

Mūsų gyvenimai nuostabūs ar negailestingi mums tiek, kiek patys juos tokiais įsivaizduojame. Mes ir esame gyvenimas, o jis- viso labo būsena. Kokį mes jį jaučiame, toksjis ir yra. Ir nieko daugiau jo pabaigoje, akistatoje su amžinybe, neliks, tik būsenų prisiminimai. Tikriausiai mes neprisiminsime daugelio buvusių gyvenimo pakeleivių vardų ar pavardžių, tačiau atsiminsime bū¬senas – kaip mes jautėmės, ką išgyvenome būdami šalia jų.
Kai skaitėte mano knygą — visi buvote mano praeities prisimi¬nimų pakeleiviai. Kokią būseną, kokias emocijas ir mintis Jums sukeltu, tokia ir esu. Turbūt, kiekvienam vis kitokia, kiekvienam skirtinga, atpažįstama ar artima.
Dabar ne tik aš, dabar ir Jūs visi žinote, kas toji – Greta Kildišienė — mama, dukra, anūkė, moteris, žmogus…"