Gayle Tzemach Lemmon — Siuvėja iš Chair Chanos

pagal |

Gayle Tzemach Lemmon — Siuvėja iš Chair Chanos

Talibanui užėmus valdžią Afganistane, Kamilos Sidiki gyvenimas visiškai pasikeitė. Merginos tėvas ir vyresnysis brolis, neturėdami kito pasirinkimo, pabėgo iš šalies, o jai teko išlaikyti ne tik save, bet ir keturias savo seseris, broliuką bei motiną. Uždraudus moterims mokytis ir įsidarbinti, Kamila buvo priversta užsidaryti tarp savo namų sienų, tačiau neprarado ryžto ir, apsiginklavusi adatomis bei siūlais, įsuko sėkmingą pogrindinį verslą, kuris ir išgelbėjo šeimą nuo pražūties.

„Siuvėja iš Chair Chanos” pasakoja apie nepaprastai veiklią moterį, kuri, net ir valdant talibams, sugebėjo apie save sutelkti ištisą bendruomenę.

Gayle Tzemach Lemmon (Geilė Cemak Lemon) – JAV žurnalistė ir visuomenininkė. 2004 m. metusi darbą televizijos ABC žinių tarnyboje,ji ėmė siekti verslo magistrės laipsnio Harvarde. Tuo metu autorė pradėjo rašyti apie moteris verslininkes, veikiančias karinių konfliktų arba pokario zonose, įskaitant Afganistaną, Bosniją ir Ruandą. Jos reportažus apie tų kraštų verslininkes publikavo New York Times, Financial Times, International Herald Tribune, Christian Science Monitor ir kiti leidiniai.

Vertė Edmundas Juškevičius