Gabri Ródenas — Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu

pagal |

Gabri Ródenas — Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu

Ispanų rašytojo Gabri Ródenas romano pavadinimas „Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu“ beveik tiesmukai iliustruoja siužetą – tai romanas apie nesutramdomo charakterio devyniasdešimtmetės nuotykius.

Gabri Ródenas herojė, donja Maru, ramiai gyvena Meksikos mieste Oachakoje. Ji kasdien nuvažiuoja savo dviračiu trisdešimt kilometrų, nuveždama prieglaudos vaikams saldumynų, savo šypseną ir meilę. Dona Maru šias nuolatines keliones pradėjo po jos sūnaus Santjago mirties, šitaip pagerbdama jo atmintį ir bandydama ištaisyti kadaise padarytas tragiškas klaidas.

Pagrindinė romano „Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu“ veikėja tai daro ir dėl dar vienos priežasties – ji pati augo vaikų namuose Čilėje, iš kurių pabėgo sulaukusi trylikos metų. Maru puikiai žino, ką reiškia būti vienai šiame pasaulyje. Kai Maru netikėtai sužino, kad Verakruse, rytinėje Meksikos valstijoje, gyvena jos niekada nematytas anūkas, ji nedvejoja, sėda ant savo seno dviračio ir išvažiuoja iš Oachakos ieškoti jaunuolio. Ji važiuoja per La Vega del Sola, Camelia Roja, Tierra Blanca, el Moralito ir Boca del Río – per visą Meksiką, su atmintinai išmoktu adresu – juk Maru nemoka nei skaityti, nei rašyti. Kelionėje po Meksiką ji sutinka daugybę žmonių ir pamato realų pasaulį, tapdama močiute, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu.

Romanas „Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu“ yra įkvepiantis pasakojimas apie kasdienių dalykų magiją. Knyga, kuri padės vėl patikėti meilės galia keisti pasaulį. Ši graži ir šviesi istorija — tai kvietimas iš naujo atrasti ir patirti gyvenimo džiaugsmą. Atsisakyti viso to, kas daro mus nelaimingus, kelia nuobodulį, ir imtis ko nors naujo, įdomaus ir netikėto. Išvysti pasaulį tokį, koks jis yra iš tikrųjų, kaip kadaise vaikystėje, kai viskas atrodė nauja ir nepaprasta. Jaudinanti kelionė į žmogaus sielos gelmes su miela pakeleive.

Gabri Ródenas baigė filosofiją Mursijos universitete. Jis derina savo literatūrinę veiklą su dėstymu audiovizualinės komunikacijos fakultete Mursijos universitete. Gabri Ródenas bendradarbiauja su žurnalais „Yorokobu“ ir „Zenda“, taip pat publikuoja akademinius straipsnius įvairių šalių moksliniuose žurnaluose.
Gabri Ródenas yra vienas iš įdomesnių autorių šiuolaikiniame Ispanijos literatūros peizaže, o jo kol kas žymiausias kūrinys, romanas „Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu“, jau išverstas į vokiečių, italų, bulgarų, graikų ir portugalų kalbas.

Iš ispanų kalbos vertė Aira Nekrašaitė

(Visited 4 times, 1 visits today)