Frederic Beigbeder — 14.99 Eurai

pagal |

Frederic Beigbeder — 14.99 Eurai

Frédéricas Beigbederis (g. 1965) – šiandieninės prancūzų literatūros žvaigždė, televizijos, spaudos, reklamos, naktinių klubų ekscentrikas, literatūros kritikas, TV laidų vedėjas. Lietuviams pažįstamas iš romano „Meilė trunka trejus metus“.

„14,99 €“ – populiariausia šio rašytojo knyga. 10 metų F. Beigbederis dirbo garsioje pasaulio reklamos agentūroje Young and Rubicam, kuri jį atleido, kai buvo išspausdintas šis romanas apie reklamos pasaulio džiungles. F. Beigbederio nuomone, „literatūra – viena iš paskutinių vietų, kur dar nėra reklamos. Knygą rašydamas esi daug laisvesnis, nes ji nėra finansuojama reklamos – kaip kad spauda ir televizija“.

Rašytojas pripažįsta, kad reklamos kūrėjo amatas išmokė jį pamėgti trumpas frazes, formuluotes, aforizmus – tuo pasižymi jo kūrinių stilius. Beje, daug rašytojų, ypač amerikiečių, savo kūrybą pradėjo būtent nuo reklamos kūrimo.

Atskleisdamas reklamos kūrimo filosofiją, metodus, technologijas, romano autorius tarsi ragina išsivaduoti iš kasdienio „naujo naujumo“ manijos ar apsėdimo ir sugrįžti į tikrą gyvenimą. „Man patinka veikėjai „lūzeriai“ (pralaimintys) ar sergantys didybės manija, nes tai nėra nuobodūs žmonės“, – teigia rašytojas viename interviu.

F. Beigbederis, tas mūsų laikų dendis, visiškai nesutinka su XX a. ypač dažnai pradėta kartoti fraze, esą Dievo nebėra, yra tik pinigai. Vadinasi, turi gauti kuo didesnes pajamas, miegoti su manekenėmis, nusipirkti Ferrari – ir būti laimingas. „Aš taip nemanau“, – sako F. Beigbederis.

„Rašau šią knygą tam, kad mane atleistų iš darbo. Jei pats išeičiau, negaučiau kompensacijos. Turiu pats nupjauti šaką, ant kurios tupi mano gyvenimo gerovė. Mano laisvė vardu bedarbio pašalpa. Verčiau tegu mane atleidžia įmonė, o ne gyvenimas.“

(Visited 16 times, 1 visits today)