Eduardo Mendoza — Stebuklų miestas

pagal |

Eduardo Mendoza — Stebuklų miestas

Eduardo Mendoza (Eduardo Mendosa) – didžiulės sėkmės sulaukęs ispanų rašytojas, puikiai įvertintas kritikų ir apdovanotas Nacionaline kritikų premija.

 

Romanas „Stebuklų miestas“, kurį iš pradžių autorius norėjo pavadinti „Kvailių miestu”, nukelia į šurmuliuojančią Barseloną. XIX a. pabaigoje miestas išgyvena didžias permainas. Tikėdamiesi geresnio gyvenimo, vos su keliais skatikais kišenėje iš provincijos plūsta vargšai. Užsikrėtęs greito praturtėjimo karštine, į Barseloną atklysta ir romano herojus (tiksliau, antiherojus) Onofrė Bouvila.

 

Būdamas dar kone berniukas, sunkiai, bet su dideliu užsispyrimu jis iriasi į priekį. Niekšiškais darbeliais, nelegalia veikla Onofrė Bouvila prasimuša iki turtuolio, finansų magnato. Bjauraus būdo herojus visą gyvenimą manipuliuoja, spekuliuoja, prireikus net ir žudo, bet vis dėlto ir jo neaplenkia švelnūs jausmai moteriai.

 

Smarkiai besisukanti įvykių karuselė, tiršta įspūdingų Barselonos vaizdų, Katalonijos ir visos Ispanijos įvykių, ilgam išlieka gyva net ir užvertus paskutinį romano puslapį.