David Ignatius — Melo pinklės

pagal |

David Ignatius — Melo pinklės

Europos miestuose sproginėja automobiliuose paslėptos bombos ir tik laiko klausimas, kada jos pasieks JAV. CŽV agentais Rodžeris Feris išsiaiškina, kad už tai gali būti atsakingas Alkaedos vadas Suleimanas. Bet rasti teroristų vadeivą ir įsiskverbti į jo organizaciją beveik neįmanoma. Feris nutaria pasinaudoti sena, prieš nacius panaudota britų žvalgybos klasta ir sunaikinti Alkaedą iš vidaus. Klausimas, ar tai įmanoma?

Su neprilygstamu šių dienų slaptųjų tarnybų veiklos išmanymu ir aukščiausios klasės detektyvo rašytojo talentu, Washington Post redaktoriaus pavaduotojas Davidas Ignatius (g. 1950) sukūrė vieną iš geriausių šnipų trilerių apie pasaulį po rugsėjo 11-osios. Subtiliai pindamas sudėtingą siužeto liniją apie spąstus spąstuose, Ignatius pasakoja apie Irake sužeistą idealistą CŽV agentą Rodžerį Ferį, kurį perkelia dirbti į Jordaniją. Nepavykus sugauti sprogdinimus Europoje organizavusio Alkaedos teroristų vadeivos, žinomo Suleimano vardu, Feris organizuoja sudėtingą operaciją, pasitelkdamas II Pasaulinio karo metu britų žvalgybos naudotą klastą. Jis pakiša neegzistavusio CŽV agento kūną, leisdamas suprasti, kad šis neva atliko neįmanoma — užverbavo šnipą teroristų gretose… Rizikuodamas prarasti vienintelį draugą pavojų kupinoje Jordanijos sostinėje, Feris įsivelia į kovą, kurioje nėra nekaltų. Tačiau kai mirties žaidime katė ir pelė susikeičia vietomis, ima aiškėti, jog draugais pasitikėti galima ne daugiau, nei priešais…

Dvidešimt penkerius metus išdirbęs politinių intrigų Artimuosiuose Rytuose apžvalgininku, Washington Post redaktoriaus pavaduotojas, Davidas Ignatius išmano taika ir teisingumu prisidengiančių operacijų dinamiką taip gerai, lyg pats dirbtų CŽV agentu. Susidaro įspūdis, kad žmonės ir jų machinacijos įtampos kupiname romane Melo pinklės aprašomos iš asmeninės patirties. Rašytojas su reporterio tikslumu meistriškai kuria nepaprastai įdomų, šiuolaikišką ir įtikinamą pasakojimą, nukeldamas mus į šių dienų Jordaniją ir Iraką. Tai, kas ima aiškėti skaitant šį unikalų, įtraukiantį romaną, šokiruoja labiau ui slapčiausius specialiųjų tarnybų tardymo metodus: mūsų civilizuoto pasaulio dominavimą nutraukti yra kur kas lengviau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

(Visited 12 times, 1 visits today)