Chris Ewan — Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą

pagal |

Chris Ewan — Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą

Čarlis Hovardas ne vien rašo knygas apie profesionalų vagį, bet ir pats užsiima įsilaužimais.

Amsterdame plušėdamas prie naujausio romano sulaukia paslaptingo amerikiečio prašymo per vieną vakarą iš poros būstų nukniaukti dvi, iš pažiūros, menkavertes beždžionių statulėles. Jis atsisako. Bet galų gale persigalvoja. Kai amerikietis miršta, kai patį Čarlį trumpam nutrenkia į policijos areštinę, o vėliau pagrobia ir pririša prie kėdės, jis ima suprasti padaręs klaidą, kuri gali labai brangiai kainuoti.

Pareigūnai įsitikinę, kad amerikietis krito nuo jo rankos. Kiti mano, jog Čarlis žino, kur ieškoti vis prapuolančios trečios beždžionėlės. Tuo metu jam terūpi trys dalykai: ar pavyks išteisinti savo vardą? Ar įmanoma pasiglemžti didžiausią laimikį gyvenime? Ar jis sugebės užtaisyti naujausiame romane žiojinčią, lagamino formą įgavusią spragą?

Chris Ewan, premijų laureatas, parašė į dešimt kalbų išverstą seriją detektyvų „Vagies rašytojo gidas po…“, pagal kuriuos „20th Century Fox Television“ televizija ruošiasi statyti serialą ir imtis darbo siūlo Hart Hanson, „Kaulų“ serialo kūrėjui. „Prieglobstis“ (lietuvių k. išleistas 2015 m.), pirmasis atskiras trileris, 2012-aisiais tapo bestseleriu ir vien Jungtinėje Karalystėje buvo parduotas daugiau nei pusės milijono egzempliorių tiražu.

„Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“ — įspūdingas debiutas, komiškas detektyvas, kurio žavumą ir pasisekimą didžiąją dalimi nulemia įdomus antiherojus Čarlzas Hovardas. Chris Ewan taip lengvai kuria įsimintiną protagonistą ir priverčia jį kovoti su tikėtinu, gudriu žudiku, kad tai gali sukelti pavydą daugybei žinomesnių rašytojų. Nusikaltimai išaiškinamai puikiai, o pats Hovardas, naujai užgimęs, įžūlus veikėjas, paskatins skaitytojus nekantriai laukti kitų jo žygių.
Publishers Weekly išskirtinės knygos recenzija

(Visited 3 times, 1 visits today)