Cara Hunter — Arti tiesos

pagal |

Cara Hunter — Arti tiesos

Serija: „DI Adam Fawley #1“.

Britų rašytojos Cara Hunter trileris „Arti tiesos“ – įtempta ir meistriškai papasakota istorija apie mažametės dingimą ir detektyvo pastangas surasti kaltininką.

Adamas Folis iš ilgametės profesinės patirties žino: dingus vaikui, devyniais iš dešimties atvejų kaltininkų reikia ieškoti artimiausioje aplinkoje. Tėvai, seneliai, kaimynai, bendruomenė – nusikaltėlis beveik visada pažįsta auką. Todėl kai per šeimos vakarėlį dingsta aštuonmetė Deizė Meison, inspektorius Folis žino nuo ko pradėti…

Meisonai iš šalies atrodo padori ir rami šeima – Baris, Šeron, jų vaikai Leo ir Deizė gyvena prestižiniame Oksfordo rajone. Tą lemtingą vakarą tėvai Deizei bei jos draugams surengia šventę kieme. Tačiau dingus mergaitei ir iš arčiau susipažįstant su „nepriekaištinga šeima“, idelių namų paveikslas ima eižėti. Kiekvienas Meisonas – vaikščiojanti paslaptis.

Deizės motinai rūpi tik jos neprikaištinga išvaizda, jos vyras akivaizdžiai meluoja ir apklausiamas ima išsisukinėti, o jaunėlis Leo uždaras ir su niekuo nelinkęs bendrauti vaikas… Niekas nepateikia net menkiausių užuominų, kur galėjo dingti mergaitė. Tačiau kiekvienas turi savo tvirtą nuomonę ir… paslaptį, kurią norėtų nuslėpti.

Kai į tyrėjų akiratį patenka kruvinos pėdkelnės, Folio nerimas sustiprėja. Kur yra Deizė? Laiko lieka vis mažiau…

„Arti tiesos“ yra ir psichologinis trileris, ir detalus policijos darbo aprašymas. Pats Adamas Folis kažkada neteko vaiko, o dabar ant jo pečių gula atsakomybė dėl kitos mažametės dingimo.

Adamas Folis, kaip ir daugelis romanuose sutinkamų detektyvų, turi savo ydų, tačiau knygoje „Arti tiesos“ jis nėra siužeto ašis. Pasakojimo epicentre atsiduria Deizės dingimo istorija ir jos šeimos narių keistenybės.

Nors detektyvai apie vaiko dingimą – jokia naujiena, Cara Hunter trileris „Arti tiesos“ iškelia kartelę dar aukščiau ir nustato naujus standartus. Nors istorija prasideda paprastai, ilgainiui siužeto linijos keičiasi, papildo viena kitą ir pasakojimas tampa daugiasluoksne painia detektyvine byla.

„Norėjau sukurti tokį romaną, kuris primintų televizijos filmus – juk geriausi ir labiausiai įtraukiantys scenarijai apie nusikaltimus rašomi būtent jiems. Siekiau, kad ir mano knyga būtų tokia pat įtempta, greita ir energinga, todėl čia netrūksta įvairių netikėtai įsiterpiančių scenų ir dialogų“, – pasakoja knygos „Arti tiesos“ autorė Cara Hunter. Ji prisipažįsta, kad vienas iš jos tikslų – sugriauti „puikios šeimos“ stereotipą. Tik neeilinė, išskirtinė, ribinė situacija atskleidžia tikruosius veidus ir parodo „gero namo, geros mašinos, gero išsilavinimo“ modelio trapumą.

Iš anglų kalbos vertė Gražina Nemunienė