Bragi Ólafsson — Ambasadorius

pagal |

Bragi Ólafsson — Ambasadorius

„Ambasadorius“ – žymaus islandų rašytojo Bragi Ólafssono romanas, kurio veiksmas vyksta Lietuvoje per literatūrinį festivalį „Poetinis Druskinininkų ruduo“ (PDR). Pagrindinis knygos herojus – penkiasdešimt metų perkopęs poetas Sturla Jónas Jónssonas. Jis – islandų poezijos grandas, kultūros veikėjas, deleguotas savo kūryba nustebinti „Poetinio Druskininkų rudens“ dalyvius ir svečius.

Jo kelionė kupina groteskiškų nutikimų, palydimų įžvalgių svarstymų apie kūrybą, senėjimą, šeimą, meilę. Šis margaspalvis romanas, kuriame persipina tiek islandų, tiek lietuvių kultūrinės aktualijos, yra vienas įdomiausių šiuolaikinių Islandijos literatūros kūrinių.

B. Ólafssonas (gim. 1962) yra iš Reikjaviko. Jis Islandijoje ir pasaulyje žinomas ne tik kaip rašytojas, poetas ir vertėjas, bet ir kaip muzikantas, grojęs su legendine grupe „The Sugarcubes“, kurioje savo karjerą pradėjo avangardiškoji Björk.

Už romanus B. Ólafssonas ne kartą nominuotas islandų ir šiaurės šalių literatūros premijoms. Kūrinys „Amabasadorius“ 2008 m. pelnė Islandijos metų geriausio romano apdovanojimą.

(Visited 2 times, 1 visits today)