Aslak Nore — Arkties nuotaka

pagal |

Aslak Nore — Arkties nuotaka

Serija: „Kapas jūroje #2“.

Į tolimoje Arktyje esančio Svalbardo gubernatorių kreipiasi mirštantis rusas. Vyras bėga nuo Putino valdžios ir prašo apsaugos. Jis turi svarbios informacijos, tačiau atskleidžia tik tiek, kad SAGA fondo viduje Rusijos valdžia turi savo žmogų. Tada vyras miršta…

Falkų šeima, valdanti SAGA fondą, kuriam priklauso daugybė nekilnojamo turto ir laivininkystės kompanija, pasidalijusi į dvi nesutariančias frakcijas – Bergeno ir Oslo šeimos šakas.

Ledo užklotame Svalbarde Falkai taip pat valdo nemažus turtus ir žemes. Dar svarbesnės šios valdos tampa dabar, kai šylant klimatui, Svalbardo ledynai ima tirpti, atverdami milžiniškas jų galimybes.

Įmonei turi vadovauti tiesioginis Toro Falko palikuonis, ir valdžia atitenka šeimos radikalui Hansui Falkui.

Hansas jau seniai kelia įtampą šeimoje. Septintajame dešimtmetyje jis aktyviai reiškė kairiąsias pažiūras, aštuntajame dešimtmetyje kurį laiką praleido Artimuosiuose Rytuose, be to, jį visada traukė Svalbardas. Falckų šeimai priklauso viena iš strategiškai svarbiausių Svalbardo teritorijų – Adventsdalenas. Ar gali būti, kad rusai nusitaikė būtent į šias teritorijas?