Anthony Doerr — Malonės sniegas

pagal |

Anthony Doerr — Malonės sniegas

Pulicerio premijos laureato Anthony Doerr romanas „Malonės sniegas“ – jautri, širdį draskanti ir išmintinga istorija apie gyvenimo viltį bei ryšius tarp žmonių.

Pagrindinį romano „Malonės sniegas“ veikėją Deividą Vinklerį traukia oro nepastovumas ir jis šiek tiek apsėstas sniego. Deividas – tipinis ramus mokslininkas, gyvenantis įprastą, šiek tiek nuobodų gyvenimą. Iš kitų jį skiria tai, kad kartais sapnuoja keistus dalykus: vyrą nešantį kepurių dėžę ir pakliūvantį į autobuso avariją; save įsimylintį moterį, sutiktą prekybos centre. Sapnai pranašiški.

Kartą jis susapnuoja, kad jo dukra nuskęs, o jis nespės jos išgelbėti. Nuo šių vaizdinių Deividas Vinkleris bėga tūkstančius mylių, nutraukdamas ryšius su šeima ir bandydamas apgauti pranašystę.

Karibų salose Deividą, vienišą, skurstantį ir nežinantį ar jo dukra išgyveno, ar žmona jam atleido, priglaudė viena šeima. Galų gale jie suranda būdą, kaip jauną vyrą grąžinti į pasaulį ir paskatina ieškoti žmonių, kuriuos jis paliko.

Romanas „Malonės sniegas“ – jautri istorija, kupina sielvarto ir ilgesio, tačiau taip pat ji alsuoja viltimi. Autoriaus Anthony Doerr gebėjimas atjausti žmogaus silpnumą – jaudina. Knygoje jis nepaprastai gražia proza rašo apie vienatvę, kasdienybę, meilę, gamtos galią ir magiją bei mažus stebuklus, kurie keičia mūsų gyvenimą. Knygos siužetas vystosi lėtai, sluoksnis po sluoksnio atskleisdamas žmogaus kelionę į savo gelmes.

Anthony Doerr (g. 1973 m.) – amerikiečių autorius, 2015-tais metais pelnęs Pulicerio premiją už romaną „Neregimoji šviesa“. Rašytojas kuria įvairaus žanro grožinę literatūrą: tiek romanus, tiek trumpąją prozą. Į lietuvių kalbą taip pat yra išverstas apsakymų rinkinys „Kriauklių rinkėjas“. „Malonės sniegas“ – debiutinis autoriaus romanas, pirmą kartą išleistas 2004-tais metais.

Iš anglų kalbos vertė Zita Marienė.