Antanas Šimkus & Ieva Babilaitė — Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.

pagal |

Antanas Šimkus & Ieva Babilaitė — Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.

Ši knyga – tai bandymas kalbėti vaikams (ir ne tik jiems) apie senatvę kitaip. Su humoru pateikiami vaizdai ir įvykiai iš vienos tokios bobulytės kasdienybės. Su ta kasdienybe knygos herojė tvarkosi taip, kad net didžiausias pramuštgalvis ieškodamas nuotykių nesugebės. Duokdie tokią nenuobodžią senatvę kiekvienam! Bent šios knygos autoriai taip senti norėtų… O jūs?

Sakome, jog ši knyga skirta vaikams nuo 7 metų. Tačiau ji puikiai tiks ir vyresniam vaikui, ir smagiam paaugliui; manome, jog ne ką mažiau pradžiugins ir močiutes. Skaityti šią knygą vaikams kartu su močiutėmis būtų išties puiki idėja.

Ši knyga kviečia į senatvę pažvelgti kitaip. Šiek tiek su humoru, šiek tiek su ironija, šiek tiek su liūdesiu. Ji puikiai tiktų ramiam tėvų ir vaikų ar vaikų ir senelių vakarui praskaidrinti. Knygos originalumas atsiskleidžia ne tik savitu požiūriu į senatvę, sklandžiai rimuojamo gyvenimo spalvomis, bet ir tarp eilučių paslėptomis daugialypėmis prasmėmis, kurios peršoka iš puslapio į puslapį knygos puslapiuose iškirstais langeliais ir angomis.

Bobulytės Stasės gyvenimas išties nenuobodus – jai kasdien nutinka daugybė dalykų, tenka rūpintis katėmis medžiuose, sugalvoti, kaip nusigauti iki ligoninės ar anksti ryte nukasti kieme sniegą.