Anne Rice — Interviu su vampyru

pagal |

Anne Rice — Interviu su vampyru

Daugiau nei 8 milijonų egzempliorių bestseleris, įkvėpęs garsųjį filmą

„Negailestingai erotiškas… kartais gražus ir absoliučiai nepamirštamas” -The Washington Post

Apleistas San Fransisko viešbučio kambarys, sukasi diktofono juostelė. Kalbasi du vyrai – susijaudinęs jaunas vaikinas ir kadaise turtingas plantacijų paveldėtojas, dabar vampyras Luisas. Vienas pasakoja, kitas klausosi užburiančios, šokiruojančios, jaudinančios ir šiurpiai erotiškos išpažinties apie pirmus dvejus šimtus nemirtingo gyvenimo metų. Apie mokytoją vampyrą Lestatą, apie dailią pamestinukę Klaudiją, kurią, trokšdamas išgelbėti, paverčia nemirtingąja, taip jos moteriškumą visiems laikams įkalindamas vaiko kūne, apie pavojus ir nuolatinį bėgimą, apie meilę ir netektis, apie klastą, ištikimybę, apie nepaprastą jausmų galią…

1976 m. pasirodžiusi knyga „Interviu su vampyru” kone pernakt tapo kultine ir padarė milžinišką įtaką visai kultūrai. Šiandien ji laikoma viena iš penkių geriausių visų laikų knygų apie vampyrus, daugelyje šalių įtraukta į mokyklų studijų programas, analizuojama per filosofijos paskaitas universitetuose. 8 milijonų egzempliorių tiražu išleistas romanas antros populiarumo bangos sulaukė po 1994 m. ekranizacijos su Tomu Cruise, Bradu Pittu, Antonio Banderasu ir Kirsten Dunst.

Skaitykite knygos ištrauką

Apie autorę

Anne Rice gimė ir augo Naujajame Orleane, turi kūrybinio rašymo magistrės laipsnį ir yra išleidusi dvidešimt vieną romaną. Dauguma jų tapo bestseleriais ir yra parduoti bendru 100 mln. tiražu. Jos debiutas – „Interviu su vampyru” buvo pirmas Vampyrų kronikos serijos romanas, kuriuo autorė atgaivino archetipinį mitą apie vampyrus XX a. literatūroje, supažindino pasaulį su vampyru Lestatu ir pradėjo iki šių dienų neslopstančią susidomėjimo saulės vengiančiais sutvėrimais bangą.